Kartepe Belediyesi Asansör Protokolü İmzaladı

Kartepe Belediyesi, ilçe sınırları içerisindeki binaların Asansör Güvenliği konusunda A Tipi Muayene kuruluşu olan S&Q Mart Kalite Güvenlik San. Ve Tic. A.Ş. ile protokol imzaladı.

Kartepe Belediyesi, Asansör  İşletme, Bakım ve Periyodik Kontrol Yönetmeliği gereğince, her yıl yapılması zorunlu olan asansör  yıllık kontrollerinin “A” Tipi Muayene Kuruluşlarına yaptırılması ile ilgili olarak, gerekli yeterliliği olan S&Q Mart Kalite Güvenlik San.ve Tic. A.Ş. Kuruluşu  ile protokol imzaladı. Belediye ile muayene kuruluşu arasında 02.01.2017 tarihli görevlendirme sözleşmesi ile firma, ilçe sınırları içerisinde yetkili olarak görevine başladı.

 

Asansör kontrollerinin yılda en az bir kere yaptırılmasının yasal bir zorunluluk olduğunu kaydeden Kartepe Belediyesi Yapı Kontrol Müdürü Mustafa Kasımoğlu, “Yapılacak olan kontrollerde can ve mal güvenliği açısından tehlike arz eden asansörlerin kullanılmaması için bina sorumluları uyarılacak. İkinci kontrollere rağmen durumu düzeltilmeyen asansörler kullanıma kapatılacak. Asansörlerin yönetmeliğe uygunluğu konusunda Belediye Başkanımız Hüseyin Üzülmez’in hassasiyeti  doğrultusunda ilçemizdeki uygulamanın titizlikle gerçekleşmesi için müdürlüğümüz de gerekli kontrol ve koordinasyon görevini yürütecektir.” dedi.

 

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99