Kartepe Belediyesi’nden okullara yarıyıl bakımı

Kartepe Belediyesi’ne bağlı ekipler sömestr tatili sonrası açılacak olan ilçedeki okulların bakım ve fiziki ihtiyaçlarının bir kısmını tatil döneminde tamamladı. Belediye ekipleri okulların fiziki görüntülerini iyileştirmek için hummalı bir çalışma gerçekleştirdi.

Eğitime ve eğitim kurumlarına verdiği destekle bilinen Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, eğitim öğretim yılının ikinci yarısı için eğitim kurumlarından gelen talepleri yerine getirmek için ekiplerini görevlendirdi. Belediye ekipleri ilçenin Suadiye, Arslanbey ve Şefkatiye Mahalleleri’ndeki okullarda öğrencilerin güvenliğini ön planda tutan ve eğitim kurumlarına görsel güzellik sağlayan çalışmalara imza attılar.

 

Arslanbey Okulu

Ekipler Arslanbey Okulu’nun girişinde merdiven yenileme ve engelli rampası yapımı çalışmasında sona yaklaştı. Öğrencilerin okula güvenli bir şekilde girmesini sağlayacak merdiven çalışması okul idaresi ve yöneticileri tarafından da memnuniyetle karşılandı.

 

Barbaros Okulu

Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez’in okullardan gelen talepler karşısında öğrencilerin güvenliğini ön planda çözüm odaklı çalışmalarının bir diğeri de Suadiye Barbaros Okulu’nda gerçekleştirildi. Belediye ekipleri, okul idaresinin öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarını kontrol altına alacak okul bahçesinde ferforje kapı çalışması yaptı. Ekipler, bahçe girişine şık bir ferforje kapı monte ederek okulun görsel güzelliğine de katkı sundu.

 

Bina tadilatı

Kartepe’de eğitim çıtasını yükseltmek adına fiziki şartları iyileştirmeyi hedefleyen Başkan Üzülmez, Şefkatiye  İlkokulu’nu da mercek altına aldırdı. Ekipler, okulu çevreleyen demir korkulukların yağlı boyasını yeniledi. Atıl durumdaki eski anaokulu binasında yapılan tadilat çalışması ile yapı yenilendi. Bilgi evi olarak eğitim verecek olan binanın mahallede önemli bir ihtiyacı karşılaması saağlanacak.

 

Şefkatiye Okulu

Okulun ekonomik ömrünü tamamlayan merdivenleri de belediye ekipleri tarafından yenileniyor. Dekoratif desenli duvar ile güvenli alan oluşturacak ekipler yeni merdiven basamakları ve engelli rampası ile okula giriş çıkışları da güvenli hale getiriyor. Okul arkasındaki tali yolu da düzenleyen ekipler alternatif yola malzeme sererek düzleştirdiler.

Çevre düzenlemeleri ardından okul güvenli ve görsel olarak 2. Dönemde öğrencilerin ve öğretmenlerin hizmetinde olmaya hazır hale getirildi.

 

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99