HİJYEN VE GRAMAJ DENETİMİNE ÖNEM VERİLİYOR

Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş’in talimatı ile rutin fırın denetimlerini sıklaştıran zabıta, ilçedeki fırınlarda ekmek gramajlarının yanı sıra hijyen denetimi de yapıyor.

Gölcük’de bulunan fırınlara yapılan denetimlerde hijyen kurallarına, ekmek gramajları, çalışanların sağlık muayene cüzdanları ile işyeri ruhsatları da denetleniyor. Fırınların genelde kurallara uydukları gözlenirken, ekmeklerin de gramajlarının olması gerektiği gibi olduğu tespit edildi.

 

Rutin fırın denetlemelerini yapmaya devam eden Zabıta Ekipleri, Son gerçekleşen denetimlerde, Fırın ve imalathanelerinin hijyenik durumları ile ekmek gramajlarının sürekli denetlendiğini, hijyenik yönünden ve ekmek gramajı noksanlığından kesinlikle taviz verilmediğini, mevzuata aykırı bir duruma rastlanıldığında gerekli yasal müeyyidelerin uygulandığını, dile getiriyor.

 

Ayrıca işletmelerin genel durumlarının iyi olduğu, bu kapsamda fırınlar denetlenmiş olup eksikleri olan iş yerleri uyarılmıştır. Vatandaşların sağlığı ile ilgili tüm konularda çok hassas davranmanın gerekli olduğu ve esnafların da zabıta ekipleri kadar duyarlı ve titiz olmaları istenildiği, ifade ediliyor.

 

Bu kapsamda Zabıta Ekipleri vatandaşların istek ve şikayetlerini de dikkate alarak 7/24 görevlerini sürdürüyorlar. 

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Seyfo - 04 Şubat 2017 10:16
Birde nacizane tavsiyem, hijyeni gramaji denetleyen zabitanin uzman olmasi. Malum lise mezunu olan zabita olabiliyor. Oysa denetim gibi hassas noktalara gida muhendisi zabita konulabilir.
Seyfo - 04 Şubat 2017 10:14
Keşke zabitalarda hijyene dikkat etsede ekmegi eliyle degil eldivenle alsa!

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99