CAMİ DERNEKLERİ ADINA TEŞEKKÜR ETTİLER.

Kandıra Belediye Başkanı Ünal Köken, Kocaeli Camileri ve Kuran Kursları Dernekler Federasyonu Başkanı Yüksel Özdemir ve yönetimiyle bir araya geldi.

Kocaeli genelindeki ilgili dernekler arasında dayanışma ve işbirliği kurulması yönünde çalışmalar yaparak, ülke düzeyinde etkinliklerde bulunma amacıyla kurulan derneğin genel çalışması hakkında bilgi alan Başkan Köken, “Kurulan bu derneğimiz hayırlı olsun. İnanıyorum ki hayırlı çalışmalar ortaya koyacaksınız” dedi.

 

CAMİ DERNEKLERİ ADINA TEŞEKKÜR ETTİLER.
Derneklerin ve mensuplarının yasalara ve yönetmeliklere uygun harekette bulunmaları için önderlik etme amacında kurulduğunu ifade eden Dernek Başkanı Özdemir, Kandıra Belediye Başkanı Ünal Köken’e, “Kandıra’daki Camii ve Kuran kurslarına vermiş olduğunuz desteklerden dolayı, Camii Dernekleri adına size teşekkür ederiz. Allah sizden razı olsun” ifadelerini kullandı.

 

DERNEĞİN AMAÇLARI HAKKINDA KÖKEN’E BİLGİ VERDİ
Federasyonun kuruluş amacı olarak da tüm dernekleri bir çatı altına almak olduğunu ifade eden Kocaeli Camileri ve Kuran Kursları Dernekler Federasyonu Başkanı Yüksel Özdemir, “Belediyelerimizin yapmış olduğu yardımlardan ihtiyaç sahibi derneklerin faydalanması için belediyelerimizin işlerini kolaylaştırmak amacındayız. Derneklerle ilgili yönetmelik ve kanunları onları bilgilendirerek, Federasyon olarak lokal ve kütüphane açmayı planlıyoruz. Tüm dernekler arasında sevgi ve dostluk bağını oluşturarak, müftülüklerle olan bağlarını güçlendirmek, problem olduğu zaman devreye girerek çözüm yolu bulmak istiyoruz” açıklamasını yaptı.

 

Kandıra Belediye Başkanı Ünal Köken hizmetlerin yapımında ortaya çıkabilecek problemlerin çözümü için sizlerin yanındayız. Hayırlı hizmetlerde çalışacağınıza inancım tamdır” diyerek sözlerini tamamladı.
Başkan Köken, ardından Kocaeli camiiler ve Kuran Kursları Federasyonu Kandıra temsilciliğine seçilen Bağırganlı cami dernek başkanı Hüseyin Tanrıverdi’ye görevinde başarılar dileyerek Kandıra mahallelerinde faaliyet gösteren cami ve Kuran kursu derneklerinin kalkınması ve geliştirilmesi üzerinde çalışmalar yapılacağını belirtti.

 

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99