KO-MEK’te ‘’Aile Okulu’’ ve ‘’Değerler Eğitimi’’ çalıştayı

Meslek ve sanat eğitimi kursları ile binlerce vatandaşa eğitim veren Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitimi Kursları (KO-MEK) verdiği branş eğitimlerinin yanı sıra Aile Okulu ve Değerler Eğitimleri ile kursiyerlerin kalplerine de dokunmaya devam ediyor.

Moderatörlüğünü eğitimci- yazar Veysel Parlak’ın üslendiği KO-MEK Kurs Merkezi sorumlu ve yardımcılarının katıldığı çalıştayda “Aile Okulu ve Değerler Eğitimi” ile ilgili iki gün boyunca çalışmalar yapıldı. Seka Park Otel’de gerçekleştirilen çalıştaya Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Yayın Eğitim Şube Müdürü Bahadır Bedir, KO-MEK Genel Koordinatörü Lokman Ceylan, KO-MEK Eğitim Birimi sorumluları, kurs merkezi sorumlu ve yardımcıları katıldı.

 

ZORLUKLAR VE YÖNTEMLERİ KONUŞULDU
Oldukça keyifli bir ortamda gerçekleştirilen çalıştayda katılımcılar 2 gün boyunca hem eğlendi hem de mevcut sorunları ve iyileştirmeler üzerinde fikir alışverişinde bulundu. Çalıştayda; “Aile Okulu ve Değerler Eğitimi” konularında yöntem, hedef, zorluklar, fırsatlar ile uygulama adımları ve geri bildirim konularının yanı sıra eş zamanlı oturumlar gerçekleştirildi. 2 gün süren çalıştayda açılış konuşmasını yapan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Yayın Eğitim Şube Müdürü Bahadır Bedir, konuşmasında, ‘’Değerler eğitimi sadece din eğitimi değildir. Bu bizim hayata nereden baktığımızla bağlıdır. Biz burada çeşitli fikirleri alıp orta bir yerde birleşeceğiz. Bu süreçte iyi bir birey yetiştirmek için nereden başlamamız gerektiğini düşündüğümüzde ilk aklımıza Aile Okullu projesi gelmişti. Tabı biz bunu sadece Aile Okulu ile bitirmedik değerler eğitimi projesi ile kursiyerlerimizin hayatına olumlu bir dokunuş daha yapmış olduk” dedi.

 

HERŞEY KO-MEK’İ BİR ADIM DAHA İLERİ GÖTÜRMEK İÇİN
Çalıştay boyunca moderatörlük yapan eğitimci-yazar Veysel Parlak katılımcılarla zaman zaman oyunlar oynayarak değerler eğitimini anlatmaya çalıştı. Dörtlü gruplar halinde kursiyerler için daha iyi neler yapabilirizi tartışan katılımcılar ortaya çıkan yeni fikirlerle KO-MEK’i bir adım daha ileriye götürmek için çalışacak.12 yıllık eğitim öğretim döneminde 445 bin 849 kişiye eğitim vererek sertifika kazandıran KO-MEK yeni dönemde 162 farklı branşta 26 bin 569 kursiyere eğitim vermektedir. 43 kurs merkezinde toplamda 315 branşta eğitim veren KO-MEK toplamda mesleki ve teknik eğitimlerde 247 bin 916 kişi sosyal ve kültürel branşlarda ise 197 bin 910 kursiyere eğitim vererek mezun etti. Alanında başarılı usta öğreticiler ile kursiyerlere eğitim veren KO-MEK’te 43 kurs merkezinde hem yeni açılacak branşlar hem de mevcut branşlar için kayıtlar devam etmektedir.

 

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99