CUMHURBAŞKANI KOCAELİ'YE GELİYOR

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan anayasa değişikliği için başta Kocaeli olmak üzere 30 büyükşehir ile birlikte birçok ilde miting yapacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, TBMM’den geçen Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ni içeren yeni anayasa paketini bugün ya da yarın onaylaması, hemen ardından da referandum tarihinin netleşmesi bekleniyor. AKP referandumla ilgili çalışmalara şimdiden başlarken, Erdoğan’ın miting programı ile ilgili de çalışma yapılıyor.

 

KOCAELİ'YE DE GELECEK

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın şubat ayının ortalarında yurtiçi ziyaretlerine başlaması ve başta 30 büyükşehir olmak üzere toplam 40 ilde miting ve toplu açılış gibi programlara imza atması bekleniyor. AKP’den elde edilen bilgilere göre, Erdoğan’ın miting yapacağı iller arasında Kocaeli de var. Fakat mitingin hangi tarihte yapılacağı henüz netleşmedi.

 

TOPLU AÇILIŞ YAPACAK

Öte yandan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Kocaeli'de yapacağı miting öncesinde ya da sonrasında Valilik ve Büyükşehir Belediyesi’nin projelerinin toplu açılışını da yapması bekleniyor. Erdoğan, halkla buluşmalarında yeni sistemin avantajlarını, 2014 yılındaki Cumhurbaşkanlığı seçimleriyle başlayan fiili durumu ve çift başlılığın yarattığı sorunları anlatacak.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99