Osman Koçyiğit serbest bırakılacak mı?

Bilindiği üzere geçtiğimiz Perşembe günü Derince Çenedağ Mahallesi Muhtarı Osman Koçyiğit, Kocaeli Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekipleri tarafından FETÖ soruşturmaları kapsamında gözaltına alınmıştı

Derince Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanlığı görevini de yürüten Çenedağ Mahallesi Muhtarı Osman Koçyiğit'in, Fethullahçı Terör Örgütü'nün gizli haberleşme ağı olan ByLock'u kullandığı öğrenildi. Osman Koçyiğit’in gözaltına alınmasının ardından, Koçyiğit’in bir telefoncudan sıfır telefon aldığı ve telefoncunun, FETÖ'nün kriptolu uygulaması olan ByLock'u yüklediği iddia ediliyor.

 

YAKINLARI VE DOSTLARI İDDİALARI REDDEDİYOR

Yakınları ise Koçyiğit'in bu telefona ByLock programı yüklendiğini bilmediği iddia edildi. Ayrıca ByLock uygulamasını kullanan Koçyiğit'in, polis tarafından daha önceden takibe alındığı öğrenildi. Kocaeli'de sosyal alanlarda boy gösteren Koçyiğit'in ByLock uygulamasını kullandığının öğrenilmesi üzerine özellikle Derince halkı bu duruma çok şaşırdı. Osman Koçyiğit'in ifadesi tamamlandıktan sonra adli makamlara sevk edilmesi bekleniyor.

 
 

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99