HAZIRLANIN ! BU HAFTA KAR GELİYOR

Meteoroloji Müdürlüğü bu hafta Kocaeli’ye karın yeniden geleceğini açıkladı. Günlerdir seyreden güzel havaların ardından bu hafta Perşembe gününden itibaren kar yağışı ilimize geliyor.

Meteoroloji Müdürlüğü bu hafta Kocaeli’ye karın yeniden geleceğini açıkladı. Günlerdir seyreden güzel havaların ardından bu hafta Perşembe gününden itibaren kar yağışı ilimize geliyor. Hafta başında parçalı bulutlu, Salı ve çarşamba günleri yağmurlu seyredecek havanın ardından Perşembe günü kar yağışı bekleniyor. Sıcaklıklarda çok önemli değişikliklerin beneklenmediği ilimizde sıcaklıok hafta boyunca 1 ila 4 derece arası değişiklik gösterecek.

 

Yağışlı hava Çarşamba günü akşamı geliyor

Tüm yurtta etkili olacak. Yağışlar Doğu Karadeniz Kıyıları, Akdeniz kıyıları ile Güneydoğu Anadolu’nun batısında yağmur, yağış alan diğer kesimlerde kar şeklinde olacak. Rüzgar Pazartesi günü yurdun batı kesimlerinde kuzeydoğu yönlerden (Poyraz), yurdun güney ve doğu kesimlerinde güneybatı yönlerden (Lodos) saatte 60-80 km hızla fırtına şeklinde esecek.


Kar yağışının Pazartesi günü Marmara, Kuzey Ege ve Batı Karadeniz’de poyraz fırtınası ile birlikte etkili olması bekleniyor. Güney ve doğu bölgelerinde ise kuvvetli lodos ile birlikte beklenen etkili yağışların Doğu Anadolu Bölgesi’nde çığ riski oluşturacağı tahmin ediliyor.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99