HÜRRİYET GAZETESİNDEN HASAN AYAZ'A BÜYÜK AYIP

İzmit'in sevilen esnaflarından, aynı zamanda İzmit Belediyesi’nin AK Partili meclis üyesi Hasan Ayaz’ın fotoğrafı kullanıldı.Hürriyet Gazetesi, terör örgütü FETÖ’nün Kilis’teki yapılanmasına ilişkin soruşturmanın tamamlanmasıyla ilgili yayınladığı haberde inanılmaz bir hataya imza attı

Hürriyet’in 17 Ocak tarihli gazetesi ve internet sitesinde FETÖ/PDY’nin Kilis’teki yapılanmasına ilişkin haber yayınlandı. Haberde; Kilisli İşadamları Derneği (KİADER) Genel Sekreteri Hasan Ayaz, ABD’ye bir ziyaret sırasında dönemin Kilis Valisi olan ve halen Karaman Valisi olarak görevde bulunan Süleyman Tapsız’a Gülen’in takke hediye ettiğini öne sürdü. Savcılık, 35 şüpheliye ‘silahlı terör örgütüne üye olma’ suçundan dava açtı.

 

Buraya kadar her şey normal gözükse de yayınlanan haberde KİADER Genel Sekreteri Hasan Ayaz yerine kentimizin tanınmış isimlerinden, İzmit Belediyesi’nin AK Partili meclis üyesi Hasan Ayaz’ın fotoğrafı kullanıldı. AYDIN DOĞAN MEDYASINI KINIYORUMMesut Hasan Benli imzalı haberin gazete kupürünün fotoğrafını çekerek sosyal medya hesabından paylaşan meclis üyesi Hasan Ayaz, avukatı aracılığıyla tekzip gönderildiğini, ayrıca dava açacaklarını belirtti.

 

Ayaz’ın paylaşımında şu ifadeler yer aldı:“BU GÜNKÜ HÜRRİYET GAZETESİNİN 13. SAYFASINDA "KİLİS İDDİANAMESİNDEN GÜLEN TAKKE VERMİŞ" HABERİNDE KİLİS İŞ ADAMLARI DERNEĞİ GENEL SEKRETERİ HASAN AYAZ'IN YERİNE TÜRKİYEDE BİNLERCE BULUNAN HASAN AYAZLARIN FOTOĞRAFLARI ES GEÇİLİP BENİM RESMİM KONULMUŞTUR. BU AYRICA "FETÖCÜ BİR KUMPAS MIDIR" ARAŞTIRILMAYA DEĞERDİR. TAMAMEN MASA BAŞI OLARAK HAZIRLANAN BU HABERLE İLGİLİ AVUKATIM HALİT ÇOKAN ARACILIĞIYLA TEKZİP GÖNDERİLMİŞTİR. AYRICA MADDİ VE MANEVİ BÜTÜN TAZMİNAT TALEPLERİMİZİ HÜRRİYET GAZETESİNDEN TALEP EDECEK DAVAMIZIDA AÇACAĞIZ. BİZ HAYATIMIZIN HİÇBİR DÖNEMİNDE BİZE ATILAN VE ATILACAK İFTİRALARIN ALTINDA KALMADIK KALMAYACAĞIZ. BU MASABAŞI HABER DOLAYSIYLA AYDIN DOĞAN MEDYASINI KINIYORUM.” 

 

Hasan Ayaz'ın bu paylaşımından sonra sevenleri adeta haberi yorum yağmuruna tuttular. Gerek sosyal medyadan gerekse telefon ile desteklerini bildirdiler.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99