830 GRAM DOĞDU, KONAK HASTANESİNDE AMELİYAT OLDU

İlimizin en köklü ve en eski Hastanesi Konak Hastaneleri Gebze Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesi’ ne yatan Esin bebeğe tıbbi açıdan son derece önemli bir operasyon ve yoğunbakım süreci uygulayarak önemli bir başarıya imza attı.

 Konak Hastaneleri İzmit Çocuk Cerrahı Op. Dr. Aykut Özdamar tarafından ameliyat edilen,Yenidoğan Yoğun Bakım Uzmanı Doç. Dr. Emel Altuncu tarafından tedaviye alınan minik yavru taburcu edildi.

Konak Hastaneleri İzmit’in YenidoğanYoğun Bakım Ünitesi’nde yıllardır süren başarı geleneği Gebze Hastanesi’nde de devam ediyor. Konak Hastaneleri Gebze’de erken doğan ve bağırsak problemiyle hayata gelen minik bebek Konak Hastaneleri İzmit Çocuk Cerrahı Op. Dr. Aykut Özdamar tarafından ameliyat edilerek Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesi’ne yatırıldı. YenidoğanYoğun Bakım Uzmanı Doç Dr. Emel Altuncu tedavi edilen minik bebek sağlığına kavuşarak taburcu oldu.

 

Konuyla ilgili açıklama yapan Konak Hastaneleri İzmit Çocuk Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Aykut Özdamar ve Konak Hastaneleri GebzeYenidoğan Yoğun Bakım Uzmanı Doç Dr. Emel Altuncu bu önemli vakanın gelişimine ilişkin şunları söyledi:

 

“Gebeliğin 29.haftasında 830 gr doğum ağırlığında doğan bebeğimiz, doğum sonrası erken doğum sonucu solunum sıkıntısı nedeniyle solunum cihazına bağlandı. Anne karnında kilo alımı olmayan, büyümesi duraklayan bebeğin, doğum sonrası kanda enfeksiyon değerlerinde yükseklik ve pıhtılaşma sisteminde bozukluk olduğu saptandı ve bu yönlerden de tedavilerine başlandı.

 

Doğum sonrası 72. saatte karında ani şişlik gelişmesi üzerine yapılan incelemelerde bağırsaklarında delinme olduğu görüldü. Üç günlük ve 800g iken, ameliyathane şartları hazırlanarak acilen ameliyata alındı. Çocuk Cerrahı Op. Dr. Aykut Özdamar tarafından yapılan ameliyatta anne karnında barsak düğümlenmesi olduğu görüldü ve buna yönelik girişim yapıldı. Bebeğin bağırsakları karın duvarına ağızlaştırılarak bebeğin bağırsak geçişinin devamlılığı sağlandı. Operasyondan sonra Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesi’ndeki zorlu yolculuğu başlayan Esin bebeğimiz, hem küçük doğmanın, hem de bağırsak ameliyatı olmanın getirdiği pek çok problemle karşılaştı.

 

Bağırsakta düğümlenen bölümün, besinlerin emilimini sağlayan ana bölüm olması problemlerin katlanmasına, bebeğe verilen anne sütünün neredeyse emilmeden vücuttan atılmasına, bu arada da çıkan dışkıların karın cildinde derin yaralar açmasına neden oldu. Damardan beslenmelerin ayrıntılı takibi, uygun yara bakımları ile büyüme ve gelişmedeki aksaklıklar aşıldı. Beyin gelişiminde problem yaşamadı. Erken doğan bebeklerde görülen göz problemi görülmedi. Hayatının 115.gününde, 1800 g olan, annesinin çok güzel beslediği bebeğimiz şifa ile taburcu edildi.” Kontrol muayenelerinde kilo alımı devam eden hastamız 2850 grama kadar çıktı

Özel Konak Hastaneleri Hakkında

1995 yılında İzmit'te kurulan Konak Sağlık Grubu, sahip olduğu seçkin kadrosu ile dünya standartlarında hizmet veren A Sınıfı bir hastanedir. Yatırımlarını günden güne genişleten Konak Sağlık Grubu 2013 yılında bünyesine kattığı Gebze Tıp Merkezi'ni 2015 yılında A Sınıf hastane Özel Gebze Konak Hastanesi olarak hizmete aldı. 2014 yılında hizmete giren Gölcük Aile Konak Hastanesi ile yapmış olduğu aynı yıl Sakarya’ da bünyesine kattığı Konak Tıp Merkezi ile 2016 yılında 4. büyük hastanesi olan Özel Sakarya Konak Hastanesi hizmete girmiştir.

 

Bina yatırımlarının yanı sıra hasta odaklı yaklaşımı, seçkin hekim kadrosu, sağlık personeli, tıbbi altyapısı, teknolojisi ve hizmet kalitesi ile yenilikler getiren Konak Sağlık Gurubu 128 Kesit BT Koroner (Sanal) Anjiyo ve Kolon Hidroterapi, Uyku Laboratuvarı, Kardiyak Rehabilitasyon, Çocuk Cerrahisi, Trans Manyetik Stimulasyon (TMS), Alerji Hastalıkları Tedavisi, Hilterapi gibi hizmetleri de verebilmektedir. 15000 m2 kapalı alana sahip Konak Hastanesi, 2015 Mart ayında hizmete giren Kocaeli'nin ilk özel Tüp Bebek Ünitesi ile sağlığın daima yanında olmaya devam ediyor.  

 

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99