“Kandıra Belediyesi Sokak Hayvanlarını Unutmadı”

Kandıra’da etkili olan kar yağışı nedeniyle yiyecek sıkıntısı çeken kuşlar ve sokak hayvanlarının hayatta kalma mücadelesine Kandıra Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri katkıda bulunuyor.

Sokak Hayvanlarının İmdadına Kandıra Belediyesi Yetişti

 

Hafta sonu yoğunluğunu arttıran kar yağışı ve beraberindeki soğuk hava, sokak hayvanlarının yaşamını olumsuz etkiledi. Karlı ve soğuk havada yiyecek bulma sıkıntısı yaşayan hayvanların imdadınayetişen Kandıra Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, ilçenin farklı noktalarına bıraktıkları mamalarla hayvanların beslenmesini sağladı.

 

“Sokak Hayvanları İçin Mama Dağıtımı Sürüyor”

Sokak hayvanlarını unutmayan Zabıta Müdürlüğü ekipleri, sanayi bölgesinden başlayarak ilçenin çeşitli bölgelerine yaptıkları mama dağıtımlarının sürdüğünü belirtti.
Her canlının yaşam hakkı olduğunu belirten Kandıra Belediye Başkanı Ünal Köken, kış mevsiminde yiyecek bulmakta zorlanan sokak hayvanlarına sahip çıktıklarını, onların yiyecek ihtiyaçlarının sağlandığını belirtti.
Kandıra Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekiplerimizin yürüttüğü çalışmalarla mama dağıtımlarımız sürüyor diyen Başkan Köken, birey olarak hepimiz bu konuda duyarlılık göstermeli ve soframızdan arta kalan yemekleri sokak hayvanlarına ayırmalıyız dedi. Onların da bir can taşıdığını unutmamak diyen Başkan Ünal Köken, hayvansever vatandaşlarımızı da desteğe davet ettiğini belirtti.

 

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99