Başkan Üzülmez 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü Unutmadı

Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, "10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü" dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Zorlayıcı koşullar altında çalışan, bütün işi doğru ve ilkeli habercilik yapmak olan gazetecileri tüm samimiyeti ile kutladığını belirten Başkan Üzülmez; “Kamuoyunu bilgilendirmek adına doğru, tarafsız, objektif ve insan haklarına saygılı haberciliği kendisine ilke edinmiş bu kutsal mesleği yapan gazeteci arkadaşlarımız, gece gündüz demeden halkımızı aydınlatmak  için mesleklerini icra etmektedir.

 

Demokrasi ile yönetilen toplumlarda en doğal vatandaşlık hakkı olan haber alma hakkı için fedakarca çalışan gazetecilerimiz, yeri geliyor kendilerini bir savaşın ortasında buluyor, yeri geliyor çok zor hava şartlarında sabahlıyor, yeri geliyor deprem bölgesinde birebir o anı yaşıyor. Çok değerli fotoğrafları ve haberleri ile bizleri bilgilendirmek için zaman zaman da ailelerinden, sevdiklerinden uzaklarda bu mesleği yerine getiriyorlar.

 

Toplumsal bilinci ve kamu yararını gözeterek, mesleki etiğe uygun, ilkeli ve tarafsız yayıncılık anlayışından taviz vermeden görevini icra eden; tanıdığımız, tanımadığımız tüm gazeteci dostlarımızın, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlar, başarılarının devamını dilerim.” dedi.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99