HACZE GİDEN AVUKAT, BOZUK DİYE TÜRK LİRASI KABUL ETMEDİ

Türkiye'deki ekonomik sıkıntı en çok esnafın belini büktü, gerek terör saldırıları gerek 15 Temmuz darbe girişimi esnafın işlerini durma noktasına getirdi.

BORÇ ÖDENMESSE İCRALIK OLUNMASI NORMAL

Türkiye'deki ekonomik sıkıntı en çok esnafın belini büktü, gerek terör saldırıları gerek 15 Temmuz darbe girişimi esnafın işlerini durma noktasına getirdi. Hal böyle olunca esnaf icralık olmaktan kurtulamadı. Bu durum sadece Türkiye'de değil diğer ülkelerdede aynı sistemde işliyor. Borç ödenmediğinde alacaklı icra yoluna başvurma hakkını kullanıyor. Aynı Rusyada olduğu gibi.

 

Rus iş adamı işlettiği güzellik salonun kira borcunu ödemediği için kira sahibi ile mahkemelik oldu. Mahkemenin sonuçlanmasının ardından icra memurlarından uyarı alan Rus iş adamı, 5 bin rublelik kira borcunu bozuk parayla ödeme kararı aldı. Rus iş adamı, hepsi 50 kapek olan 5 çuval dolusu bozuk parayı icra memurlarına teslim etti.

 

TÜRK LİRASI BOZUK DAHİL OLSA KABUL EDİLMELİ

Bu duruma benzer olaylar Ülkemizdede gerçekleşti ve gerçekleşmeye devam ediyor.Bunun en son örneği Cuma günü İzmit'in en işlek caddesinde yaşandı.

 

İstiklal caddesi kuyumcular karşısında bulunan HYDE PARK isimli işyerinde yaşandı, işyerine  gelen icra memuru ve davacının Avukatı malları haczetmek istediklerini belirtti.

 

21.000TL BÜTÜN,4000TL  BOZUK PARA BULUNDU

Bunun üzerine firma yetkilileri para bulma arayışına geçtiklerini belirttiler ve kısa sürede 25.000 tl bulduklarını bunun 19.000 tlsi avukatın hesabına , 4000 tlsi bozuk 1 Tl lik 2000 tlsi de bütün olmak üzere parayı avukatın önüne getirdiklerinde belirttiler.vAvukat Ali Rıza Aktaş bu parayı kabul etmeyeceğini söylemesi üzerine ortalık bir anda karıştı.

 

CUMHURBAŞKANI TL'YE DÖNÜN DEDİĞİ HALDE

Özelikle Cumhurbaşkanı'mız Recep Tayyip Erdoğan'ın Türk Lirası çağrısı yaptığı şu sıralarda Avukat Ali Rıza Aktaş'ın bu hareketi çevre esnaflar tarafından tepki gördü.

 

ESNAF BU PARAYI SİMİTÇİDEN ÇAYCIDAN TOPLADI

İki poşet 1 Tl yi kabul etmeyen Firma Avukatı saat 2 den beri bekliyoruz bir çözüm bulamadınız. Benimle dalga geçmeyin diye sert bir şekilde konuşunca,  çalışanlarında bu parayı simitçiden, çay ocağından komşu esnaflardan bulduklarını Türk lirasını neden kabül etmediklerini söyledi.

 

TÜRK PARASINI KABUL ETMEDİ

Avukat Aktaş bunu ben İstanbul'a taşıyamam cevabını verdi. Dolar veya Euro olur ama bu paraları almam dediği iddia edilen İstanbul Barosunun  Avukatı bu davranışı ile , Türk parasını kabul etmemesi çevre esnafında tepkisine neden oldu. Bir anda mağazada toplanan İzmit esnafı Avukata Tepki gösterdi esnafın tepkisi karşısında sesini biraz daha yumuşatmak zorunda kalan Avukat Ali Rıza Aktaş Mağazanın avukatını çağırdı.

 

BANKADA BÜTÜNLEŞTİRİLDİ

Bunun üzerine HYDE PARK Avukatı çağrıldı, avukatın gelmesi üzerine taraflar anlaşarak para bir banka şubesinden Avukatınn hesabına yatırılmasına karar verilerek haciz işlemi durduruldu.

 

GAZETECİ ARKADAŞIMIZA SEN TETİKÇİSİN SUÇLAMASI YAPTI

Agresif haller sergileyen Avukat Ali Rıza Aktaş , ayrıca fotoğraf çeken Gazetemizin Genel Yayın Koordinatörü arkadaşımızada, daha ilk dakikalarda hiç bir diyaloğa girmeden polis memurları ve esnafın yanında şu kelimeleri söyledi;

 

SEN KİMSİN NİYE FOTOĞRAF ÇEKİYORSUN diye bağırmaya başladı, bunun üzerine basın kartını gösteren gazeteci arkadaşımıza SİZ GAZETECİLER TETİKÇİSİNİZ SENDE TETİKÇİSİN diyerek hakaret etmeye başladı. Genel Yayın Yönetmenimiz ise mesleğini yaptığını ve daha iki kelime konuşmadan Polis ve vatandaşların yanında bu şekilde hakaret edemeyeceğini söyledi.Avukat herkese bağırmaya devam ederek başka tarafa geçti.

 

Flaş Kocaeli Gazetesi olarak, gazetemizin Genel Yayın Koordinatörü Hüseyin Öziri'ye yapılan bu hakaret için 09-01-2017 tarihinde suç duyurusunda bulunacağımızı bildirir. Ayrıca Gazeteciler cemiyeti Kocaeli Başkanı Sayın Çetin Gürol'u arayarak durumu anlattık, bunun  üzerine Başkan Çetin Gürol Pazartesi bu konunun takipçisi olacağını belirtti. Başkanımızın bu duyarlı davranışından dolayı da kendisine çok teşekkür ediyoruz.

 

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

AHMET GÜNER - 16 Mart 2018 11:56
BORÇLU DEĞİLMİ ÖDEMEZ ÖDEMEZ SONRA AH ŞÖYLE AH BÖYLE NASIL Bİ ÇAYCIYSA ODA VAY CANINA
HASAN HÜSEYİN - 02 Haziran 2017 14:51
ZATEN ÇAYCI SİMİTÇİDE 4000 LİRALIK İŞ YAPMIŞTIR AMK.YALANCILARI BORÇLULARA ÖLÜMMMM....

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99