Kartepe Belediyesi’nde Yılın İlk Meclisi Toplandı

Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez başkanlığındaki, belediye meclisi 2017 yılının ilk meclis toplantısında 14 gündem maddesini görüşerek karara bağladı.

Kartepe Belediye Meclisinin Ocak ayı 1. birleşim 1. oturumu Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez başkanlığında, meclis üyeleri Serap Özmen, Ahmet Sağırkaya, Erol Yılmaz, Ercan Akçil ve Caner Akçıl dışında eksiksiz katılımla Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Açılış konuşmasına Ocak Ayı içerisindeki önemli gün ve haftalara değinerek başlayan Başkan Üzülmez, 10 Ocak’ta kutlanan Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla, objektif ve ilkeli habercilik yapan tüm basın emekçilerini erkenden kutladı.

 

Üzülmez Reina Saldırısını Lanetledi

  Sözlerine yeni yılın ilk günü yaşanan hain terör saldırına değinerek devam eden Başkan Üzülmez, “2017 yılı başta ailelerimiz de olmak üzere, ilçemizde, ilimizde, ülkemiz; sağlık, mutluluk, huzur, barış ve kardeşlik ortamı getirmesini, dünyada da artık unutulmuş olan barışın yeniden var olmasını yüce Allah’tan diliyorum. Bu dünyada herkese, hepimize yer var. Önemli olan paylaşmayı, kardeşçe birlikte yaşamayı bilmek ve bu şekilde yaşamayı düstur haline getirmektir. Ne yazık ki emperyalist güçler ve onların taşeronları ülkemizi daha 2017’nin ilk saatlerinde üzüntüye boğan hain bir terör saldırısıyla yeniden sahneye çıktılar. Türkiye’yi yıkma, parçalama hedeflerinden vazgeçmeyen bu şer odakları şunu bilsin ki, bu topraklar kolay kazanılmadı. Binlerce şehidimizin kanlarıyla kazanılmış vatanımızı ve millet kimliğimizi hiçbir suretle eli kanlı, insanlıktan nasibini almamış terör örgütlerine ve onların üst akıllarına teslim etmeyeceğiz. Bir kez daha Ortaköy Reina Eğlence Merkezinde yaşanan terör saldırısında hayatını kaybeden vatandaşlarımıza, ülkemizin misafiri olan turistlerimize, Allah’tan rahmet diliyor, ailelerine ve ülkemize başsağlığı diliyorum.” dedi.

 

Şeffaf belediyecilik uygulamaları kapsamında www.kartepe.bel.tr internet adresi üzerinden canlı yayın ile izlenen Kartepe Belediye Meclis toplantısında bir önceki aya ait tutanak özeti oylanarak kabul edildi. Meclis üyeleri, gündemde yer alan denetim komisyonu seçimleri maddesi gereğince yapılan gizli oylama sonrası, Ahmet Atlı, Tahsin Varol, Selahattin Aktop, Nurdane Erişti, ve Temel Ofluoğlu’nu Denetim Komisyonu üyeliklerine seçti.

 

Meclis üyeleri 2017 yılı toplantı döneminde tatil yapılmamasını oy birliği ile kabul ederken ilgili müdürlüklerden gelen teklif yazıları arasında yer alan; “Meclis ve komisyon üyeleri huzur hakkı”,  “Geçici işçi vizesi”, “Belediyemiz meclis üyeleri arasından görevlendirilen Başkan Yardımcılarına ödenecek 2017 yılı aylık ödeneğinin tespit edilmesi”, “Derece değişikliği”, “Yurtdışı görevlendirme” ile ilgili teklifler oybirliği ile karara bağlanırken; “Sözleşmeli personel ücretlerinin belirlenmesi”, İmar uygulaması ile oluşan belediye hisselerinin satışı”, “Teleferik tesisi, günübirlik ve sosyal tesisler üzerine sınırlı ayni hak tesis edilmesi” ve “Maşukiye Mahallesi’nde bulunan Soğuk Hava Deposu binalarının kamulaştırılması işleminin Büyükşehir Belediyesi ile birlikte ortak proje kapsamında  yapılması”  maddelerini de ilgili komisyonlara havale edilerek karara bağladı.

 

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99