TEDAŞ BÖLGE MÜDÜRÜNDEN DOĞAN’A ZİYARET

Türkiye Elektrik Dağıtım A.Ş. (TEDAŞ) Sakarya Bölge Müdürü Tuncer Yeşilyurt, İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan’ı makamında ziyaret etti.

Son günlerdeki elektrik kesintilerinin ağırlıklı olarak konuşulduğu ziyaretle ilgili açıklama yapan İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan” TEDAŞ Bölge Müdürümüze ziyaretleri için teşekkür ediyoruz. Şehrimizde son günlerde, elektrik arızaları çok gündeme geldi. Çok sayıda köyümüz elektriksiz kaldı.  Elektrik kesintileri yüzünden işletmelerin üretimleri etkilendi. Hem bu konuları konuşmak hem de TEDAŞ’la ortak birlikte neler yapabiliriz, kendilerine nasıl destek verilebilir konularında görüş alış verişinde bulunduk. TEDAŞ ve SEDAŞ ayrı kurumlar ama şehrimizde seçildiğim günden bu yana en fazla sorun yaşadığımız, vatandaştan en fazla şikayet aldığımız kurumlar bunlar. Bizim en fazla çaresiz kaldığımız konulardan biri, çünkü yetki bizim elimizde değil. En çaresiz kaldığımız konu elektrik konusu.

 

PARA TOPLAMADA SEDAŞ ÇOK BAŞARILI

Eski hatların, eski direklerin derhal yenilenmesi lazım. SEDAŞ çok başarılı bir şekilde parasını topluyor. Aynı başarıyı bu dediklerimizde de yapması lazım.  Bunu defalarca gündeme getirdim. Yaptırımlar uygulamış bir belediye başkanıyım. O dönemler yalnızdım ama artık yalnız da değilim. Sayın Valimiz bu konuya el atmış durumda, sizler TEDAŞ olarak bu konunun üstüne gidiyorsunuz bunu biliyorum. Sizden ricamız, İzmit bölgesindeki Kocaeli bölgesindeki yatırımların daha rantabl yatırımlar olması ve daha realist yatırımlar olması, ihtiyaçlarla çakışması noktasında denetimlerinizi arttırmanızdır.

 

GEREKİRSE DESTEK VERİRİZ

Gerekli yatırımlar yapılırsa bugün yaşadığımız olumsuzlukların çoğunu yaşamayız. 2007 yılında elektrik kesintileri diye bir şey yaşamak istemiyoruz. Köylerimizin önem bir kısmında elektrik kesintisinin yaşanması bizleri fazlasıyla üzmektedir. Sizlere, özellikle SEDAŞ’a bu konudaki istek ve sıkıntıları bir kez daha iletmek istiyorum. SEDAŞ yeklilerinin evlerinde bir gün elektrik olmasa acaba ne yaparlar. Artık bu tabloları Kocaeli’nde İzmit’te görmek istemiyoruz. Biz, bu konuda her türlü desteğe de hazırız. Kuruluşlar bazı konularda istenilen verimde çalışmıyorlar. Hiçbir sorumluluğumuz olmamasına rağmen bu organizasyonda biz destek vermeye hazırız” şeklinde konuştu.

 

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99