GÖLCÜK KARLA MÜCADELE EKİPLERİ GÖREVİNİN BAŞINDA

Türkiye genelini önemli ölçüde etkisi altına alan yoğun kar yağışı tüm hızıyla devam ederken, Gölcük Belediyesi Fen işleri Müdürlüğü, Temizlik işleri müdürlüğü ve Park Bahçeler Müdürlüğü ekipleri vardiyalı olarak çalışmaları aralıksız sürdürüyor.

Karla mücadele timlerinin yanı sıra Zabıta ekipleri de belirlenen alanlarda gerekli önlemleri alarak yoğun kar yağışının ilçe genelinde sorun yaşatmamasına adına mücadele ediyor.

 

Haftalar öncesinden kışa hazır olan Gölcük Belediyesi, kar yağışı ile birlikte tüm ekipleri seferber ederek vatandaşların ulaşımda sorun yaşamaması için temizleme ve tuzlama çalışmaları yapmaya devam ediyor.

Gölcük Kışa Teslim Olmadı

 

Gölcük Belediyesi soğuk ve yağışlı havanın kendisini göstermesiyle birlikte, karla mücadele ekiplerini ve araç filosunu hazır hale getirdi. Kar küreme, tuz serpme aracı, çok sayıda teknik ekipman ve personelle vatandaşların kışı sorunsuz geçirmesi için çalışmalar sürüyor. Bu kapsamda mahalle aralarında ve ana arterlerde kar küreme ve tuzlama çalışması yapılırken, hastane, okul, kreş, itfaiye binası giriş çıkışlarında, üst geçitlerde, minibüs ve otobüs güzergahlarında da tuzlama çalışmaları yapılmaya devam ediyor.

Fen İşleri ve Temizlik İşleri yol açma ve temizlik işlemlerini yaparken Mezarlıklar Müdürlüğü ekipleri’ de, cenazesi olanlara gerekli her türlü yardım ve desteği veriyor. Bu kapsamda karla mücadele ekipleri ile koordineli olarak yol emniyeti alarak oluşan sorunları en aza indirgemek için çalışmalara yürüten Zabıta Müdürlüğü ekipleri, yolların riskli bölgeleri hakkında vatandaşlara uyarılarda bulunarak araçlarıyla yolda mahsur kalan vatandaşlara da yardımcı oluyor.

 

Ekiplerimiz 24 Saat Görevinin Başında

Yoğun kar yağışlarıyla birlikte çalışmaları yerinde takip eden Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş yaptığı açıklamada, “Belediyemiz nezdinde ekiplerimiz arasında koordineli bir şekilde ürüttüğümüz kar temizleme çalışmalarında vatandaşlarımızın yaya ve araç trafiğinde herhangi bir olumsuzlukla karşılaşmaması için çalışmalarımızı büyük bir titizlikle sürdürüyoruz. Oluşabilecek her türlü olumsuzluklara karşı personellerimiz 7/24 hazır bir şekilde görevinin başında bekliyor. Bu kapsamda da İlçe genelinde yol açma ve tuzlama çalışmalarımız aralıksız devam ediyor. ” dedi.

 

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99