KIZILAY YÖNETİMİNDEN DOĞAN’A ZİYARET

İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, Kocaeli Kızılay Şubesi'nin yeni yönetimini makamında kabul ederek görevlerinde başarılar diledi.

Kısa bir süre önce Kızılay Genel Merkezi tarafından Kocaeli Şube Başkanlığına atanan Dr. Cengiz İpek ve yönetim kurulu üyeleri Kamil Geçici, Keriman Emil, Şengül Karagöz ve Fatih Bahadır Gültekin’in Doğan’a yaptıkları ziyarette Halep’e yapılacak yardımlar konuşuldu.

 

İLK DESTEK DOĞAN’DAN

Kızılay Şube Başkanı Dr. Cengiz İpek” Halep ile ilgili bir yardım çalışması içindeyiz. Kampanyamıza Kocaeli’ndeki belediyelerin içinden ilk olarak İzmit Belediye Başkanımız destek verdi. Kampanyamız devam ediyor. Kızılay olarak mazlumların, mağdurların yanında olmaya devam edeceğiz. Belediye Başkanımıza, desteklerinden dolayı teşekkür ederiz” dedi.

 

DÜNYANIN EN BÜYÜK KURULUŞU

Başkan Doğan da yaptığı konuşmada” yardımların, güçlü devlet kuruluşlarınca yapılması çok önemli. Vatandaşta yaptığı yardımların emin, güvenilir, devlet kuruluşunca gerçek kişilere gideceğinin rahatlığı içindedir.  Kızılay’ımız çok önemli bir iş yapıyor. Böylesine anlamlı ve önemli organizasyonları yaptığınız için, halkımızın yardımlarını Halep’teki kardeşlerimize ulaştırdığınız için ben sizlere teşekkür ederim. Yurt içinde olsun, Dünyanın her hangi bir yerinde olsun nerede bir yardıma ihtiyaç varsa Kızılay’ımız olsun Ulusal Medikal Kurtarma Ekibimiz (UMKE)  olsun  hemen orada oluyor.

 

Medikal kurtarma anlamında dünyanın en büyük ve güçlü bir kuruluşuna sahibiz. Gönüllü bir kuruluşumuz olan UMKE’nin değil ABD’de, Dünyada bunun bir benzeri daha yok. Yaklaşık 7 bin kişilik bir ekibe ulaşan Kızılay gibi nerede bir yardıma ihtiyacı olan varsa hemen oraya koşan UMKE’nin fikir babası ve uygulamacısı bir olmaktan mutlu oluyorum. Kızılay’ımıza her zaman destek olmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu. 

 

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99