15 TEMMUZ ŞEHİTLER PARKI İÇİN İLK KAZMA VURULDU

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuzdaki darbe girişimi sırasında şehit olanlar anısına İzmit Narinli sokakta Tuana evlerinin karşısında inşa edilecek olan, "15 Temmuz Şehitler Parkı"nın açılışının 2017 içinde yapılacağını söyleyen yetkililer, parkın çok özel anlam taşıdığını söyledi.

Parklar, şehirlerin kimliği, imajı, simgesi adına en önemli yatırımlardan biridir, İzmit'de böyle güzel bir parka kavuşuyor Dolayısıyla halkımızın hizmetine sunulacak olan  15 Temmuz Şehitler Parkı, ilimizin imajında çok önemli bir yere sahip olacak. 

Daha önce botanik park olarak proje çizilen daha sonra 15 Temmuz darbe girişimi sonrası proje değiştirilerek 15 Temmuz anıt parkı olarak hizmet verecek. 

Bölgeye ve İzmit'e çok değer katacak olan 15Temmuz Şehitler Parkı için önce Arkeoloji müze müdürlüğü tarihi eser araştırması için kazma çalışmaları yaparak toprak altındaki mezarları alarak müze müdürlüğüne getiriyor. Müze müdürlüğünün çalışmasının ardından İzmit belediyesi çalışanlarıda park için ilk kazmayı vuracak.

Vatandaşların ilginç  ve meraklı bakışları altında çalışan işçiler yağmur ve kar demeden aralıksız kazmaya devam ediyor. Ocak ayında işlerini bitirip bölgeyi İzmit belediyesine teslim edeceklerini belirttiler.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99