Kartepe’de Kaçak Döküme Zabıta Engeli

Kartepe Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, ilçe sınırları içerisinde gerçekleştirilen kaçak inşaat atığı dökümlerini sıkı takip altına aldı. Kaçak döküm yapan kişi ve şirketlere ulaşarak Kabahatler Kanunu çerçevesinde cezai yaptırım uygulanıyor.

Kartepe Belediyesi Zabıta Müdürü Selman Çelik, kaçak dökümlerin önüne geçmek adına ekiplerin yoğun ve titiz bir çalışma sergilediğini ifade etti. İlçe genelinde belirlenen hafriyat alanları dışındaki bölgelere hafriyat ve inşaat atığı dökenlere göz açtırmadıklarını belirten Çelik, “Önemli bir geçiş merkezi olan ilçemizde çevre kirliliği oluşmaması adına ekiplerimiz denetimlerini aralıksız sürdürüyor.

 

Kaçak dökümle ilgili arkadaşlarımız birer dedektif gibi konu üzerinde hassas bir çalışma yaparak atıkları dökenleri tespit ediyorlar. Çevre kirliliğinin önüne geçmek için denetimlerimizi 7/24 sürdürüyoruz. İzinsiz döküm yaparak çevre kirliliğine sebep verenlere de Kabahatler Kanunu çerçevesinde cezai müeyyideler uyguluyoruz. Tespit edilen kişi ve kurumlar gerekli izinleri almak üzere hafriyatın kaldırılması ve idari yaptırımlar uygulanmak üzere Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Hafriyat Şube Müdürlüğü’ne havale ediliyor” dedi.

 

Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez’in  Kartepe ilçesinde çevre kirliliği oluşturan olumsuzluklarla mücadele  ve  halk sağlığı  ile  çevre düzeni konularındaki  hassasiyeti kapsamında  Zabıta Müdürlüğü ekipleri çalışmalarına   aralıksız devam ettiriyor.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99