GÖLCÜK’TE YOĞUN YAĞIŞLAR SORUN YARATMADI

Tüm yurtta ve İlçe genelinde etkisini gösteren yoğun yağışlar sonunda özellikle su baskınları ve buzlanmaya karşı Gölcük Belediyesi ekiplerince önlem alındı. Bu sayede trafik akışında oluşacak aksaklıkların önüne geçiliyor.

Gölcük Belediyesi Ekipleri Her Daim Göreve Hazır

Gölcükte alınan önlemler ve alt yapı probleminin olmaması dolayısıyla yoğun yağışın çabuk atlatıldığını belirten yetkililer, İlçemizin her kesiminde meydana gelebilecek doğal afetlerde ekiplerimizin daha hızlı ve etkin müdahale edebilmesi için eğitimler ve uygulamalarla da tatbikatlar yapıyoruz.

 

Bu tür afetlerden sonra doğabilecek sorunların genellikle dere yataklarının doluluğundan kaynaklandığı bilindiğinden yağmur mevsiminden önce Belediye Ekiplerimizin yapmış olduğu çalışmalarla herhangi bir aksaklığa meydan verilmemiştir.

Yaşanan olayda da bizzat ekiplerimizin başında, oluşturduğumuz kriz masasındaki görevlilerle beraber vatandaşlardan gelen ihbar ve yardım taleplerini dikkatli ve hızlı bir şekilde değerlendirerek ekiplerimizi o bölgelere sevk edilip herhangi bir can veya mal kaybına sebebiyet vermeden en az hasarla atlatmamız için ne gerekiyorsa elimizdeki imkanlar doğrultusunda çözüme kavuşturmaya çalışıyoruz. Bundan sonra da olabilecek her türlü doğal afetlerde vatandaşlarımızın mağdur olmaması için gece gündüz demeden çalışmaya devam edeceğiz, denildi.

 

 

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99