“Kandıra Belediyesi Yiyecek Bulamayan Sokak Hayvanlarına Sahip Çıkıyor”

Kandıra Belediyesi, soğuk kış günlerinde sokak hayvanlarını unutmadı. Kandıra Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, sokak hayvanları için ilçenin farklı noktalarına mama, ekmek ve tahıl gibi yiyecekler bırakarak onları hayatta tutuyor.

Sokak hayvanlarını kış şartlarından korumak için çalışmalarını başlatan Kandıra Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri Kandıra Merkez mahalleleri başta olmak üzere Kerpe, Kefken, Cebeci, Seyrek, Bağırganlı’da bulunan sahipsiz hayvanlara besin yardımına koşuyor.

 

Beslenme odakları dışındaki farklı alanlara da hayvanların kolaylıkla ulaşabilecekleri mama, ekmek ve tahıl gibi gıda ürünleri koyan Kandıra Belediyesi görevlileri, halkın da bu konudaki duyarlılığının memnuniyet verici olduğunu ifade etti.

 

Vatandaşlar tarafından ihbar edilen  yaralı ve hasta hayvanların Sarıkhocalar Geçici Hayvan Bakım Evi ve Rehabilitasyon Merkezine teslim ettiklerini vurgulayan Zabıta ekipleri, Allah’ın emaneti olan hayvanlara bakım için çalışmalarının süreceğini belirtti.

 

Kış aylarında yiyecek bulmakta zorlanan sokak hayvanlarına Kandıra Belediyesi olarak sahip çıkmak için ekiplerimizle birlikte çalışıyoruz. Onların yiyecek ihtiyacını gidermek konusunda tüm Kandıralı hemşehrilerimden de duyarlılık göstermelerini bekliyoruz diyen Kandıra Belediye Başkanı Ünal Köken, sahipsiz hayvanların da bir can taşıdığını unutmayalım ve evimizden, soframızdan kalan yiyecekleri ayırarak yardımda bulunalım dedi.

 

 

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99