GÖLCÜK MERMERCİ ESNAFIYLA TOPLANTI YAPILDI

Gölcük Belediyesi Meclis Toplantı Salonunda İlçemizde mermercilik mesleğini icra etmekte olan esnaflarla toplantı yapıldı.

Toplantıda esnaflara hitafen Gölcük Belediyesi Başkan Yardımcısı Levent Değirmenci , Gölcük Belediyesi Zabıta Müdürü İrfan Çavuş ve Gölcük Belediyesi İdari İşler AmiriAhmet Özbay bilgilendirmelerde bulundu.

 

Yapılan toplantıda Gölcük genelindeki kabristanlarda ileriye yönelik yer sıkıntısı çekilmemesi için mevcut alanları en iyi şekilde değerlendirmek ve oluşabilecek metruk görüntünün de önüne geçilmesi amacıyla nelerin yapılması gerektiği konuları görüşüldü. Mezarlıkların ideal ölçülerinin nasıl ve ne şekilde yapılması hakkında mermerci esnaflarıyla istişarelerde bulunuldu. Bu kapsamda mezar yapımında mevcut alanları en ideal şekilde kullanmak için Belediye tarafından belirtilen ölçülere uyulması gerektiğinin altı önemle çizildi.

 

Başkan Yardımcısı Değirmenci tarafından yapılan açıklamada, Mermerci esnafının çalışma ruhsatı olmasının gerektiği ve çalışma yaptıkları kabristanlarda işlerinden dolayı çıkan atıkların bırakılmaması hususuönemle belirtildi. Ayrıca mezarlıklarını çevirmek isteyen vatandaşların Gölcük Belediyesi Zabıta Müdürlüğüne gelerek gerekli izin belgelerini almalarını, almayanlara izin verilmeyeceğini belirtti.

 

Özellikle İşyeri Ruhsatı olmayanlara izin verilmeyeceği, iş bitimi sonrasında çıkacak olan moloz ve atıkların alınarak Belediyenin göstermiş olduğu döküm alanına atılması hususlarına riayet etmeyen esnaflara ceza kesileceği uyarısında bulunuldu.

 

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99