Kartepe’de 25 km yeni imar yolu açıldı

Kartepe ilçesinde şuyulandırması tamamlanan bölgelerde kent içi ulaşım ağına yeni soluk getirecek düzenlemeler aralıksız devam ediyor. Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez’in göreve geldiği günden bu yana ilçe genelinde 25.205 metre uzunluğunda 165 adet yeni imar yolu açıldı. Bu çalışmada Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler 116.221 ton mekanik malzeme kullandı.

Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez yönetimindeki belediye ekipleri, ilçedeki ulaşım ağını genişletecek ve yapılaşmanın önünü açacak çalışmaları titizlikle sürdürmeye devam ediyor. İmar planları çerçevesinde Kartepe ilçesinde belirlenen yeni imar yolları açma çalışmaları Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekip ve ekipmanlar tarafından gerçekleştiriliyor.

Trafik Rahatlayacak

Ekipler, cazibe ve çekim merkezi olan ilçede yeni yerleşim alanları için yeni imar yolları açarak Kartepe trafiğine yeni düzenlemeler için uygun alt yapı hazırladı.. Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez’in göreve geldiği 27 aylık süre içerisinde 25.205 metre uzunluğunda 165 adet yeni imar yolu açıldı. Bu çalışmada ekipler 116.221 ton mekanik malzeme kullandı.

Yılın son günlerinde ekipler Uzuntarla, İbrikdere ve Ertuğrul Gazi Mahallelerinde yeni yolları bölge halkının hizmetine açtı.  Ertuğrul Gazi Mahallesi üzerinde devam eden Kanal Park Projesine destek amacıyla park alanı yanında 450 metre uzunluğunda 12 metre genişliğindeki güzergahta yol açma çalışmasına da devam ediliyor.

Üzülmez : Güzel Gelecek Kartepelilerin Olacak

Kartepe’de yeni imar uygulamalarının yoğun şekilde devam ettiğini belirten Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, “Yeni imar yollarının yapımları ile kent içi trafik ağı genişleyecek ve bölgede inşaat sektörü de canlılık kazanacak. Geleceğin Kartepesinin temellerini attığımız bu çalışmalar ilçe genelinde uygulama imar planları tamamlanan bölgelerde yeni yılda da aralıksız sürecektir.Güzel gelecek Kartepelilerin olacak” dedi.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99