Kartepe’de yağmur ve kar sularına karşı önlemler alınıyor

Kartepe Belediyesi, aşırı yağışlarda vatandaşların sorun yaşamaması için sonuç odaklı çalışmalarını Derbent Mahallesi Pazar yolunda sürdürdü. Ekipler Derbent Mahallesi Yenice Sokak üzerindeki yerleşim yerlerinin girişinde bordür çalışması ile su baskınlarına karşı önlem aldı.

Kartepe Belediyesi aşırı yağışlarda yaşanan olası su taşkınlarından vatandaşların olumsuz etkilenmemesi adına çalışmalarını sıkıntılı bölgelerde devam ettiriyor. Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler çalışmalarına rakımın yüksek olduğu ve dağ eteğinde bulunan Derbent Mahallesinde devam ediyor.

Derbentte Sel Tedbiri Alındı

Ekipler Yenice Sokak üzerinde yağışlar ve eriyen kar sularından olumsuz etkilenmesi muhtemel yerleşim yerlerine olası su baskınını önlemek için bordür çalışması başlattı  Ekipler pazar yolu boyunca evlerin önünde 200 metre uzunluğundaki güzergahta  bordürlerden set ördü. Yağmursularını toplamak için suyun akışını mevcut yağmursuyu hatlarına yönlendirdi.

Fen İşleri Müdürlüğü Acil Müdahale Ekipleri, Derbent Mahallesi Yenice Sokak üzerindeki çalışması vatandaşlar tarafından da memnuniyetle karşılandı.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99