“Kandıra Belediyesi Zabıtası Denetimlerini Sıklaştırıyor”

Kandıra Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ve Ruhsat Denetim Şefliği ekipleri yaklaşan yılbaşı öncesi öncesinde denetimlerini arttırdı.

Zabıta Müdürlüğü ve Ruhsat Denetim Şefliği ekipleri, rutin çalışmalarının yanı sıra yaklaşan yılbaşından dolayı ilçedeki market, fırın, unlu mamul ve gıda satışı yapan işyerleri, alkollü ve alkolsüz lokantaların denetimini sıklaştırdı.Sözkonusu işletmelerde, işyeri açma ve çalışma ruhsatları, ekmek ve unlu mamullerin gramajları ile gıda maddelerinin son kullanma tarihi ile fiyat etiketleri kontrol edildi.

 

Kandıralıların sağlıklı ve hijyenik  şartlarda üretilmiş gıdaları tüketmeleri amacıyla denetimlerin süreceğin belirten yetkililer, sağlıksız koşullarda üretimi yapılan ürünlerin satışlarına izin vermezken, eksikleri olan işletmelere de gerekli uyarıları yapıyor.

 

Halk sağlığı açısından büyük önem arz eden iş yerlerinin temizliği, sağlık kuralarına uygunluğu ve personellerin kişisel bakımları kontrol eden Kandıra Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, görevlerini 24 saat kuralına göre eksiksiz olarak yerine getiriyor. Bugüne kadar yapılan denetimlerde halkın sağlığını etkileyecek herhangi bir bulguya rastlanmadığının belirtildiği kontrollerin sürdürülmesi için çalışılıyor.

 

Kandıra Belediye Başkanı Ünal Köken’e  halkın sağlığını koruyan özenli çalışmalarından dolayı teşekkür eden hemşehrilerimemnuniyetlerini dile getirdi.

 

 

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99