“Kandıra Belediyesi Mevlit Kandilinde Vatandaşa Kandil Simidi İkram Etti

Kandıra Belediyesi tarafından, Mevlid Kandili münasebetiyle vatandaşlara kandil simidi ikramında bulunuldu.

Kandıra Belediyesi Mevlit Kandili dolayısıyla, Şefik Cami başta olmak üzere ilçedeki tüm camilerinde vatandaşlara 2 bin adet kandil simidi ikramında bulundu. Kandıra Belediyesi ekipleri tarafından düzenlenen program kapsamında görevliler kandil simidi dağıtarak, Kandıra Belediye Başkanı Ünal Köken’in Mevlit Kandili mesajını ilettiler.

 

Şefik Cami başta olmak üzere ilçedeki tüm camilerde yapılan simit dağıtımı halkın memnuniyetiyle karşılandı. Vatandaşlar, her kandil de simit dağıtarak kandillerini tebrik eden Başkan Ünal Köken’e teşekkür ettiler.
Kandilin ruhuna uygun, vatandaşlara ikramda bulunmak istediklerini belirten Başkan Köken, Peygamber Efendimizin (SAV) alemleri teşrifinin yıldönümü olan Mevlit Kandili’neulaşmanın mutluluğunu yaşadığımız bu gündeülke ve millet olarak birlik ve beraberliğimizin devamı için daha fazla dua etmeli, bu güzel gecenin önemini iyi değerlendirmeliyiz. Birbirimizi sevmeyi, doğruluğu, hoşgörüyü, şefkat ve merhameti Peygamber efendimizin sünnetleriyle öğrenerek nesiller boyu devam ettirdik. Geçmişten beri taşıdığımız Türk- İslam geleneği ve milletimizin gönlünde böyle gün ve gecelerin yaşaması, geleceğimiz için önemlidir.Bilhassa ülkemiz ve İslam Aleminin içerisinde bulunduğu sıkıntılı dönemde, dualarımız, Türk İslam coğrafyasının bir an önce huzura, refaha ve barışa kavuşması yönündedir. Bu duygu ve düşüncelerle tüm İslam Aleminin Mevlit Kandili’ni en kalbi duygularımla tebrik ederek hemşerilerime saygı ve selamlarımı sunuyorum”dedi.

 

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99