BAŞKAN ELLİBEŞ DOSTLUK ORTAOKULU 15 TEMMUZ SERGİSİNDE

Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, “Eğitim Değerleri” kapsamında okullarda birer gün sergilenecek olan 15 Temmuz fotoğraf sergisinin ilki’nin açılışına katılım gösterdi.

Yazlık ICS Opel Uluslararası Dostluk Ortaokulu’nda düzenlenen programa Gölcük Kaymakamı Adem Yazıcı, Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, Gölcük İlçe Milli Eğitim Müdürü Ercan Gülsuyu, Gölcük İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Ömer Kızıldağ, Yazlık ICS Opel Uluslararası Dostluk Ortaokulu Müdürü Zeki Özarslan,

 

Karaköprü Mahalle Muhtarı Muammer Akçay, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Gölcük Kaymakamı Adem Yazıcı, yapmış olduğu açıklamada; “Pırıl pırıl çocuklarımız burada eğitim görüyor. Hiç kuşku yoktur ki bu çocuklarımız, bizim yarınlarımız, bu bayrağı devir alarak, Türkiye Cumhuriyeti’nin yönetimine kakı sağlayacaklardır. Değerli arkadaşlar, 15 Temmuz’da yaşanan hain saldırı, asla ve asla unutulmayacaktır. Bu hainler, geleceğimizi yok etmek için çalıştı ama başaramadı. Halkımız buna izin vermedi. Çok güzel ve güçlü bir ülkede yaşıyoruz. Biz, Anadolu topraklarında yaşayan bir milletiz. 1071 yılında Selçuklu İmparatorluğu, ardından Osmanlı İmparatorluğu ve cumhuriyet kuruldu. Biz, Kurtuluş Savaşı’nda 250 bin şehit verdik ama 15 Temmuz olaylarında 247 şehit verdik. Biz; vatanımız, toprağımız ve milletimiz için hiçbir zaman boyun eğmedik, eğmeyeceğiz. Allah, bizim birlik ve beraberliğimizi daim etsin, düşmanlarımıza fırsat vermesin” dedi.

 

Sergi öncesi konuşma yapan Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş "Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve şehitlerimizin, bizlere çok büyük hediyeleri oldu. Bunlardan biri de taçlandırılmış cumhuriyetimizdir. 15 Temmuz tarihinde demokrasimize ve devletimize karşı bir darbe girişimi olmuştur. Cumhurbaşkanımızın kararlı duruşu, halkımızın desteği ve Cenab-ı Hakk'ın yardımı ile bu darbe girişimi bertaraf edilmiştir. Bu bilinçle bu tür sergilerin yapılması takdirle karşılıyor ve destekliyoruz. Gençlerimizin bu sergiler sayesinde bilinçli birer birey olarak yetişmesini de sağlamış oluyoruz" dedi.

 

Duygularını dile getiren İlçe Milli Eğitim Müdürü Ercan Gülsuyu; “Bu fotoğraf sergisi klasik bir sergi değil. 15 Temmuz’da yaşanan vatan mücadelesinde şehit olan vatan evlatlarımızın fotoğraf sergisidir. Bakanlığımızın da talimatları ile sadece bu okulda değil tüm okullarımızda sergilenecek. Bu sergi ile birlikte yaşanan olaylarla ilgili herkes bilgilendirilecek. İlk fotoğraf sergimiz burada başladı. Bundan sonra bu resim sergimiz bir başka okulumuzda yapılacak” dedi.

 

15 Temmuz darbe girişimi ve devamında yaşanan olayların kronolojik olarak fotoğraflarla anlatıldığı serginin açılışı protokol üyeleri tarafından yapılarak gezildi. Akabinde öğrencilerin gezdiği sergi öğretmenlerinin de anlatımlarıyla sürdürüldü.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99