VALİ GÜZELOĞLU KOCAELİSPOR'U ZİYARET ETTİ

Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Kocaelispor Kulüp Başkanı Bahri Yavuz ve futbolcuları ile bir araya geldi.

Vinsan antreman sahasında Kocaelispor Kulüp Başkanı Bahri Yavuz, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Muzaffer Cintimar, Hodri Meydan Dernek Başkanı Özgür Taşkıran tarafından karşılanan Vali  Hasan Basri Güzeloğlu,’na İl Emniyet Müdürü Necati Denizci ve İl Jandarma Alay Komutanı J. Albay Mehmet Karadeniz'in eşlik etti. Sayın Valimiz, tesisleri gezerek, teknik heyet ve futbolcularla  sohbet etti ve  kulüp yöneticileriyle bir süre görüştü

 

 

Kocaelispor Kulübü Başkanı Bahri Yavuz yaptığı konuşmasında; "Öncelikle Sayın Valimize çok teşekkür ediyoruz. Sayın Valimiz İlimize teşrif ettiği  günden itibaren takımımıza gerçekten çok büyük destekler vererek, yok olmak üzere olan bir yapıyı tekrar bu şehrin önüne serdiler.

 

Sayın Valimiz; aynı çizginizi bozmadan sabırla ve akılla devam etmemizi her fırsatta söylediler. Bizim zaman zaman gerçekten karşılaştığımız zorluklardan dolayı sabrımızın tükendiği zamanlar oldu, bu anlarda hem geçmişten gelen tecrübesiyle, hem devlet adamlığının vermiş olduğu olgunlukla gerçekten çok doğru noktalara bizleri yönlendirdiler.” diyenBaşkan Bahri Yavuz, Sayın Valimize desteklerinden ve ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti.

 

 

Valimiz Sayın Hasan Basri Güzeloğlu yaptığı konuşmalarında; “Kocaelispor Kulübümüzü antrenmanda ziyaret etmek, futbolcularımıza, teknik kadro ve kulüp yönetimiyle bir arada olmak için ve özellikle Kocaelispor’a olan inancımızı sportif anlamdaki başarısına dönük, güvenimizi teyit etmek için geldik.

 

KOCAELİSPOR TÜRKİYE’NİN FUTBOL KİMLİĞİNİN ÇOK ÖNEMLİ BİR MARKASI  VE DEĞERİDİR.

 

Kocaelispor Türkiye'nin  futbol kimliğinin çok önemli bir markası ve değeri. Çok uzun ve köklü bir geçmişin kurumsal anlamda büyük başarıların ve en önemlisi kentle bütünleşmiş, aidiyetini oluşturmuş, kentin takımı konumuna ulaşmış, bir büyük geçmişin adı.

 

Kocaelispor çok zor günlerde, çok kritik eşiklerde sahip olduğu bu dinamikleri ve kentiyle insanıyla bütünleşen derinliklerini çok doğru bir şekilde yöneterek gerçekten Türkiye'de örnek alınması gereken bir başarı yazıyor. Bu noktada Kulüp Başkanımızın ve yönetiminin ve bu süreçte katkı veren gerçekten örnek taraftar grubumuz Hodri Meydanın çok büyük emeği var. Hepsine teşekkür ediyorum.

 

Kocaelispor, her yerde bilinen önemli bir marka ve bir başarı adayıdır. Son 2,5 yıldır Kocaeli Valiliği onurunu üstlendiğimden bu yana geçmişte yaşanan yanlışlıkların ve bununla ilgili taşınan hataların gittiği ve yerine akıl, bilim, sağ duyu temelinde çok doğru bir yaklaşım sergilendi.

 

Kulübün öncelikle ve özellikle istikrarlı ve kurumsal bir yapıya kavuşması, kulüp yönetiminin hesaplarını ve planlarını uzun vadeli ve akılcı yapması ve bunları yaparken de kentle bütünleşerek, tüm kesimlerin tüm kurum ve kuruluşların desteğini almaya çalışması bence takdir edilmesi gereken ve örnek alınması gereken bir yaklaşım oldu.

 

Sportif anlamda kıl payı kaçan şampiyonluk sonrasında hemen söylediğim gibi, bu istikrar ve kurumsal kimlik sürdüğü takdirde başarı kaçınılmazdır, nitekim öyle oldu bir sonraki yıl çok rahat, güzel ve keyifli bir şampiyonluğa ulaşıldı. Çok daha zor bir iş bu yıl başarılıyor. Bu yıl gerçekte uyum sorununu aşan, bulunduğu ligde yeni olmasına rağmen iddiasını her fırsatta ortaya koyan ve şampiyonluğunda en güçlü adayı olarak herkesin üzerinde uzlaştığı bir takım oluyor. Bir köklü ve büyük geçmişi ismini marka değeri taşıyan Kocaelispor'un artık o eski günlerini tekrar kalıcı ve anlamlı yaşaması beklenmektedir. Bunu bugün biz hep hak ediyoruz ve yavaş yavaşta o hedefe doğru yürüyoruz.

 

Şu anda çok güzel bir stadımız bitmek üzere ve 2017'de açacağız. İnanıyorum ve iddia ediyorum ki belki Türkiye'nin bu stadyum bittiğinde en güzel, en keyifli ve en fazla seyircili maçlarının izlendiği bir stadyum olacak. Bir stadyumun zenginliği seyircisidir. Centilmence, sportmence, aileleriyle, eşleriyle, çocuklarıyla kötü tezahürat olmaksızın, her gidenin bir keyif günü, spor günü geçirdiği, gitmekten zevk aldığı ortamı ve seyirci zenginliği üreten bir stadyum olması demektir.

 

Kocaelispor; amatör branşta Türkiye'nin belki de Dünyanın seyircisini en fazla toplayan, gece maç yapıldığında, ulusal yayına konu yapılan her hangi bir deplasmana giderse gitsin, o deplasmanda yalnız olmayan seyircisiyle bütünleşen bir takımımız. Yaşanan ekonomik ve yönetim sorunlarında önemli bir eşikte aşıldı, bu konudaki kararlılığımızla önümüzde daha açık ve net bir tablo ortaya çıktı, çok kısa bir süre içerisinde bizim desteklediğimiz ve olmasını istediğimiz çözüme doğru adım adım yaklaşılıyor.

 

Şundan çok eminim çok uzak olmayan bir gelecekte Kocaelispor  Türk futbolunun istikrarlı ve köklü bir kurumsal kimliğiyle uluslararası alana futbol başta olmak üzere bu kentin yakışan bir temsilini ortaya koyacak, bu kavramsal ve kurumsal kimliği Türkiye'den Dünyaya çok keyifli ve başarılı taşıyacak.

 

Bu anlamda gerçekten bulunduğu şu ortamlarda bütün bu çabayı sergileyen ter döken sporcusundan teknik kadrosuna, yöneticisinden başkanına, taraftar derneğimize emek katkı veren herkese ve son süreçte Kocaelisporun hak eden çok zor olan finansal sorunları da ve geleceğe taşınmasında net bir kararını ortaya koyan başta Sayın Bakanımız Fikri Işık Bey'e, bu nokta da Büyükşehir Belediye Başkanımız İbrahim Karaosmanoğlu'na, bu anlamda gerçekten içtenlikli çabalarını ortaya koyan Siyasi Partilerimizin İl Başkanlarına, katkı emek veren spor basınına çok teşekkür ediyorum." diyen Vali Güzeloğlu, antreman yapan futbolculara tatlı  ikram ederek, başarılar diledi.

 

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99