DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ ÇELENK SUNMA TÖRENİ

3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla kent meydanında bulunan Anıtpark’ta çelenk sunma töreni düzenlendi.

Tören, Gölcük Anıtpark Meydanında yer alan Atatürk Anıtına çelengin sunulması ile başladı. Çelenk sunma törenine; Gölcük Kaymakamı Adem Yazıcı, Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, Gölcük Belediye Başkan Yardımcısı Levent Değirmenci, Gölcük Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Muhyettin Yıldırım, Gölcük Kent Konseyi Başkanı Dr. Metin Şentürk, Gölcük Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mehmet Hafiz Arvas, Gölcük Engelliler Derneği Başkanı Hasan Bat ile kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

 

Kaymakam Yazıcı insanların en temel hakkının yaşam olduğunu söyleyerek, “Modern devlet anlayışı içinde, engelli bireylere verilen değer önemlidir. Temel yatırımlar içerisinde engelli kardeşlerimizin istihdamı önemli bir yere sahiptir. Biz de ilçemizde engelli bireylerin istihdam edilmesi konusunda çalışmalar yapıyoruz. Gölcük'te engelliler derneği örnek olacak çalışmalar yapıyor. Bizler engellilerin sesinin daha fazla çıkması için, dediklerinin yerine getirilmesi için adımlar atıyoruz. Bizler engelli kardeşlerimizin her zaman yanında olmaya devam edeceğiz” diyerek sözlerini noktaladı.

 

Başkan Ellibeş yaptığı konuşmasında, “Tüm dinamikler Gölcük'te el ele, yürek yüreğe engellilere destek olmaya devam ediyoruz. Gölcük'te güzel işler yaptık. Gölcük'te engellilere değer veriyoruz. Önem veriyor, çalışmalarında kendilerini her zaman destekliyoruz. Gölcük'e engelli bireylerimiz için engelsiz yaşam merkezimizi kazandırdık. Bu merkezin açılması demek engellilerimizin sosyal hayata entegre olması demektir” ifadelerini kullandı.

 

Gölcük Engelliler Derneği Başkanı Hasan Bat bir konuşma yaptı. Başkan Bat, “3 Aralık Dünya Engelliler Günü olarak kabul edilmiştir. Engelli insanların yaşadıkları sorunlar sadece kendilerinin değil, tüm insanların ortak sorunudur. İnsanların engelli olmaları çeşitli faktörlere bağlı olarak ortaya çıkan bir sonuç olmakla birlikte, engellilerin normal bir hayat sürmeleri ancak toplumsal duyarlılığın oluşturulmasıyla mümkündür” dedi.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99