ABDULLAH GÜL SON NOKTAYI KOYDU

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, yeni parti kuracağı iddilarına son noktayı koydu. Gül, "Parti nasıl kurulur çok iyi bilirim. Böyle bir niyetim yok" dedi.Bu açıklama bazı kesimlerin beklentilerini boşa çıkardığı için üzdü.

Özel bir kanala konuşan 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül "dış destekle yeni parti" iddialarına yanıt verdi. Kocaeli'dede hatrı sayılır bir seveni bulunan eski Cumhurbaşkanımız kesinlikle parti kurma düşüncem yok dedi.

 

"PARTİ KURMA NİYETİM YOK"

Abdullah Gül, "Tabii ki bütün tecrübelerimi bir kenara koyacak değilim. Önce beni tanıyanlar şunu bilmesi gerekir ki, ben yerli bir insanım. Kendi değerlerimize inanan bir insanım. Bununla birlikte, Batı'yı, demokrasiyi ve hukuku çok iyi bilirim. Ben eğer siyaset yapacak olsam Batı'dan Avrupa 'dan değil, kendi halkımdan destek alırım. 40 kere soruldu ve cevap verdim defalarca siyaseti bıraktım diye. Parti nasıl kurulur çok iyi bilirim. Böyle bir niyetim yok" dedi.

 

"TÜRKİYE MAALESEF İÇE KAPANMIŞ DURUMDA"

Gül, "Son dönemde Türkiye maalesef dış politikada içe kapanmış durumda" diye konuştu. "Art niyetli çevreler bunu ortaya atıyorlar" diyen Gül, Fazilet Parti'nin bölünmesini hatırlatarak "parti kurmayı iyi bilirim" sözleriyle soruya yanıt verdi. Zaman zaman Cumhurbaşkanı , eski arkadaşları ve kamuoyu ile görüşlerini paylaştığını söyleyen Gül, Ürdün ziyareti ve Tony Blair ile görüşmesinin siyasete girmekle ilgisinin olmadığını iddia etti.

 

"TÜRKİYE BİR AN ÖNCE NORMAL HALE DÖNMELİ"

11. Cumhur başkanı Abdullah Gül, idam cezasının tekrar getirilmesinin "Türkiye'ye yük olacağını" söyledi. İdam cezası geri getirilse bile 15 Temmuz darbe girişimini yapanlar da dahil geriye doğru uygulanamayacağının altını çizen ve bu cezanın tekrar getirileceğini zannetmediğini belirten Gül, olağanüstü hâl uygulamasının sona ermesi konusunda, " Türkiye  bir an önce normal hale dönmeli" dedi. Darbe girişiminde bulunanlar için "yüz kere de idam edilseler yetmeyeceğini" belirten Gül, yürütülen soruşturmalarda "suçlu-suçsuz" ayrımına dikkat etmenin önemli olduğunu vurguladı.Kaynak son dakika .com

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99