Gurme Çikolata Festivali Wellborn Luxury Hotel’de Yapılacak

Madagaskar’ın eşsiz kakaosu ile hazırlanacak olan ürünler, 11 Aralık’ta Wellborn Luxury Hotel’de düzenlenecek olan Gurme Çikolata Festivali’nde beğeniye sunulacak. Festival birbirinden renkli etkinliklere de ev sahipliği yapacak

Mutfak kültüründeki yenilikleri ile müşterilerinin damak zevkine uygun farklı lezzetleri bünyesine dahil eden Wellborn Luxury Hotel, yeni bir etkinlikle daha gündeme geliyor. Otel bünyesinde 11 Aralık tarihinde Gurme Çikolata Festivali düzenlenecek. 11 Aralık Pazar günü saat 10.00-17.00 arasında gerçekleşecek olan bu kültürel etkinlikte Madagaskar’ın eşsiz kakaosunu Türk insanına tanıtmak ve tattırmak amaçlanıyor.

 

YARIŞMALAR DA OLACAK

Bu festivalde tüm çikolata sevenler tropikal atmosferde Madagaskar’ın değerli kakao ve çikolatalarını tadabilecek. Gurme Çikolata Festivali sırasında çeşitli yarışmalar da düzenlenecek. Bunlar “En yaratıcı çikolatalı pasta”, “En iyi çikolatalı cupcake”, “En iyi çikolatadan figürler” ve katılım gösteren firmaların en iyi kakao ve en iyi çikolata standı formatlarında olacak.

 

ŞOVLAR SERGİLENECEK

Ayrıca etkinlikler kapsamında yarışmaların yanı sıra üniversite hocaları ve gurme yazarları çikolata ve kakao ile ilgili seminerler verecekler. Ayrıca, Türkiye Aşçılar ve Şefler Federasyonu (TAŞFED) üyesi ve dünyaca ünlü şefler tarafından kakao ve çikolata içeren çeşitli şovlar sunulacak. Bu festivalde Şef Mehmet Ak’ın önderliğinde çiğ, vegan, glütensiz ve şekersiz ürünleri ile öne çıkmış olan Raw Gourmet International da yer alacak.

 

MADAGASKAR’DAN GELECEKLER

Gurme Çikolata Festivali’ne Madagaskar Ticaret Bakanlığı’nı temsilen Madagaskar hükümetinin görevlendirdiği bir yetkili de katılım gösterecek. Wellborn Luxury Hotel yöneticileri Türkiye ve Madagaskar’ın dostluk ve barışı temsil etmesi ilk önce ağızların tatlanması ile başlaması amacı ile, ‘Tatlı yiyelim, tatlı konuşalım’ sloganı ile düzenlenecek olan tüm etkinliklere herkesi davet etti.

 
 

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99