Başarmak için hiçbir şey engel değil.

Cumhurbaşkanlığı himayesinde Gençlik ve Spor Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, Kocaeli Valiliği, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Türkiye Beyazay Derneği ve Büyükşehir Kağıtspor Kulübü, 2 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla program düzenledi.

 Atatürk Spor Salonu’nda gerçekleştirilen programda engelliler için pek çok etkinlik yer aldı. Protokolün karşı takımda yer aldığı Goal Bol oyunu ilgiyle izlendi. Programa Türkiye Beyazay Derneği Genel Başkanı Lokman Ayva, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı ve Kağıtspor Kulübü Başkanı Dr. Ali Yeşildal, Gençlik Spor İl Müdürü Muzaffer Çintımar, Başkan Danışmanları Nermin Tol ve Dilek Karaca, Kocaeli Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (KASKF) Başkanı Murat Aydın ve vatandaşlar katıldı.

 

YEŞİLDAL: HAYATTA HİÇBİR ENGEL YOK

 

Genel Sekreter Yardımcısı Dr. Ali Yeşildal programda yaptığı açıklamada, “Bugün burada engellilerle bir dizi etkinlik yapıyoruz. Bu etkinliklerde gördük ki hayatta hiçbir engel yok. Yetenekliler, becerikliler, etkinliklerde iyi performans sergiliyorlar. Bütün kardeşlerimizin Engelliler Günü’nü kutluyorum. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kağıtspor Kulübü’nde de Aşmak İçin Engel Yok projemiz başladı. Yaklaşık 8 branşta 8 engelli takımımız var. Altyapıda da yüzlerce engelli kardeşimiz burada spor yapma imkanı buluyor. Olimpiyatlara katılan birçok sporcumuz var. Judoda, tekvandoda, masa tenisinde, atletizmde ve yüzmede sporcularımız var. Tüm kardeşlerimizi burada sor yapmaya davet ediyorum. Yaşamak için, başarmak için hiçbir şey engel değil” şeklinde konuştu.

 

ELE ELE VERELİM SPOR YAPALIM

 

Türkiye Beyazay Derneği Genel Başkanı Lokman Ayva, “Sporun hepsi güzel. Özellikle sporun icrası çok güzel oluyor. Goal Bol harika bir oyun şekli. Özellikle gözerlini kapatıp Goal Bol oynayan arkadaşların düştükleri durum enteresan. Demek ki hayat böyle bir şey şartları kime göre ayarlarsanız o kazanıyor. Ben bütün engelli engelsiz herkesi birlikte spor yapmaya davet ediyorum. El ele verelim güzel bir şekilde spor yapalım. Hem sinerjimizi toplayalım hem de böyle güzel tanışmalara vesile olsun. Güzel dostluklar arkadaşlıklar başlasın” dedi.

 

GOAL BOL HEYECANI

 

Görme engelli üç kişilik bir takım ve gözlerinde bant olan diğer takımın yaptıkları Goal Bol karşılaşması heyecanlı dakikalar yaşattı. Görme engelli takımın tecrübesi ve performansı attıkları gollere de yansıdı. Takım seyircilerden büyük alkış aldı. Programda engelli basketbol maçı, masa tenisi, judo gösterileri de yer aldı. Programda interaktif oyunlar ile sokak oyunları da oynandı. Programa katılan engelli yarışmacılar, madalyayla ödüllendirildi.

 

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99