Kartepe’de Cam Kumbaraları Dağıtılıyor

Kartepe Belediyesi ilçe genelinde, cam ambalaj atıklarını diğer ambalaj atıklarından ayrı toplayabilmek için cam kumbara dağıtımlarına başladı.

Kartepe Belediyesi, Geri Dönüşüm Uygulamaları çalışmaları kapsamında kaynağında ayrıştırma işlemlerine büyük bir hassasiyet ile devam ediyor. Bu kapsamda Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından yürütülen kaynağında ayrıştırma çalışmalarına yeni bir boyut kazandırmak için geçtiğimiz ay atık camların toplanması için ilgili firmalarla protokol imzalandı.

 

50 ADET CAM KUMBARA

Protokol çerçevesinde Kartepe Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ay içerisinde ilçe genelinde belirlenen noktalara ilk etapta 50 adet cam kumbara bırakarak cam toplama işlemine başladı. Kumbara dağıtımı yanı sıra yeni uygulama ile ilgili Kartepelileri de bilgilendiren belediye ekipleri ilçe genelindeki cam kumbara sayısını artırmayı da hedefliyor.

 

KAYNAĞINDAN AYRIŞTIRMA

Çevre bilincinin tüm ilçe halkına aşılanması için yapılan çalışmaları destekleyen Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez’in hedefleri doğrultusunda çalışan Temizlik İşleri Müdürü  Sinan Şahin, “Ambalaj atıkları ülkemiz ekonomisi için hammaddeden daha değerli bir kaynaktır. Bu nedenle atık kumbaralarını ilçemizde daha da yaygınlaştırmayı hedefliyoruz. Önümüzdeki süreçte ilçemize 50 küçük ve 100 büyük cam kumbara bırakarak 150 kumbara ile cam toplama hizmeti vereceğiz. Başkanımızın da destekleri ile kaynağında ayrıştırma çalışmalarımız tüm hızıyla devam etmektedir” dedi.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99