VE BEKLENEN KAR KOCAELİ'YE GELİYOR

Yağışlı hava Pazartesi günü tüm yurtta etkili olacak. Yağışlar Doğu Karadeniz Kıyıları, Akdeniz kıyıları ile Güneydoğu Anadolu’nun batısında yağmur, yağış alan diğer kesimlerde kar şeklinde olacak. Rüzgar Pazartesi günü yurdun batı kesimlerinde kuzeydoğu yönlerden (Poyraz), yurdun güney ve doğu kesimlerinde güneybatı yönlerden (Lodos) saatte 60-80 km hızla fırtına şeklinde esecek.

Kocaeli'ye KAR geliyor

Kasım ayının son haftası için ciddi bir soğuk hava dalgasının görüldüğünü belirten yetkililer, Marmara bölgesi için yılın ilk karının sinyalini verdi.

 

 Yağışlı hava Pazartesi günü tüm yurtta etkili olacak. Yağışlar Doğu Karadeniz Kıyıları, Akdeniz kıyıları ile Güneydoğu Anadolu’nun batısında yağmur, yağış alan diğer kesimlerde kar şeklinde olacak. Rüzgar Pazartesi günü yurdun batı kesimlerinde kuzeydoğu yönlerden (Poyraz), yurdun güney ve doğu kesimlerinde güneybatı yönlerden (Lodos) saatte 60-80 km hızla fırtına şeklinde esecek.


Kar yağışının Pazartesi günü Marmara, Kuzey Ege ve Batı Karadeniz’de poyraz fırtınası ile birlikte etkili olması bekleniyor. Güney ve doğu bölgelerinde ise kuvvetli lodos ile birlikte beklenen etkili yağışların Doğu Anadolu Bölgesi’nde çığ riski oluşturacağı tahmin ediliyor.

Yağışlı hava Salı ve Çarşamba günleri, yurdun kuzey, iç ve doğu kesimlerinde etkisini sürdürecek.

Hava sıcaklığı yarın yurdun kuzey ve batı kesimlerinde 1-3 derece artacak, Pazartesi günü yurdun batı kesimlerinde poyraz fırtınası ile birlikte hissedilir derecede (6-8 derece) olmak üzere azalacak.

Açıklamada, pazartesi ve salı günleri yurdun batısında poyraz ile birlikte beklenen etkili kar yağışları ile güney ve doğu bölgelerinde kuvvetli lodos ile birlikte beklenen etkili yağışların neden olacağı olumsuzluklara karşı vatandaşlar ve ilgililerin tedbirli olması istendi

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99