KHK KARARI 375 DERNEK KAPATILDI

Yeni KHK ile 375 dernek, 9 basın yayın kuruluşu ve 18 vakıf kapatıldı. Kapatılan dernek, vakıf, gazete, dergi, radyoların isim isim tam listesi açıklandı.

Sabah saatlerinde gelen son dakika KHK'sı güne damgasını vurdu. Buna göre Resmi Gazete'de çıkan yeni KHK ile 375 dernek, 9 basın yayın kuruluşu ve 18 vakıf kapatıldı.

 

375 DERNEK, 18 VAKIF...

Kapatılan dernek vakıf gazete dergi radyo isim isim tam listesi açıklandı. Kararnameye göre "terör örgütlerine veya Milli Güvenlik Kurulunca devletin milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara aidiyeti, iltisakı veya bunlarla irtibatı" olduğu iddiasıyla 375 dernek, 9 basın yayın kuruluşu ve 18 vakıf kapatıldı.

Kocaeli'de faaliyet gösteren 3 dernekte var

BİNALARI DA MÜHÜRLENECEK

Açıklanan kararname ile kapatılmasına karar verilen ilimizdeki bu dernekler ise şöyle; Gıda İhtisas Sanayi ve İş adamları Derneği, Karamürsel Kuranla Şifa Derneği ve Topçular Mahallesi Kültürler Arası Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği. Bu derneklerin ilimizdeki şubelerinin önümüzdeki günlerde ekipler tarafından kapatılması bekleniyor.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99