DOĞAN, ÇAĞDAŞ MEDENİYETLER SEVİYESİNİ GEÇECEĞİZ

İzmit Belediyesi, 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü nedeniyle bir etkinlik düzenledi. Yenişehir Mahallesindeki Çocuk Hakları Okulu önündeki etkinlikte Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, çocukların gününü kutlayarak” çağdaş medeniyetler seviyesini sizler sayesinde geçeceğiz” dedi.

ÇOCUKLAR EĞLENDİ

 

Fatma Seher İlkokulu, Ziya Gökalp İlkokulu, Şehit Selçuk Gökdağ İlkokulu öğrencilerinin katılımıyla gerçekleştirilen etkinlikte çocuklar keyifli anlar geçirdi.   Çocukların neşe ve kahkahaları içerisinde gerçekleşen etkinlikte konuşan İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan “çocuklarımızın her aşamalarında, hem çocukluklarını yaşamaları, hem de geleceğin sağlıklı erişkinleri olması için elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Özellikle çocuklarımızın eğitim alanında daha iyi yetişmeleri açısından hükümetimiz zaten elinden geleni yapıyor. Hatta hiçbir dönemde yapılmayanı yaparak Milli Eğitimin bütçesini bütün bakanlıklardan daha fazla ayırdı. İçerisinde tepegöz dahi olmayan okullarımız, bilgisayar sınıfları, akıllı tahtaları, projeksiyon cihazları olan okullara dönüştü. İzmit Belediyesi olarak biz de okullarımıza çok amaçlı spor salonları, öğretmenler odaları, kütüphaneler spor sahaları yapıyoruz.

 

SADECE TÜRKİYE’DE DEĞİL AVRUPA’DA DA ÖRNEK ALINIYOR

 

 Göreve geldiğimiz ilk günden itibaren çocuklarımız her zaman önceliğimiz olmuştur. Çocuk Hakları Masamız, Çocuk Hakları Okulumuz, Okul Hizmet Masamız, Oyun Sokağı Projemiz,   Masal Saati gibi çalışmalarımızla çocuklarımızın eğitim, farkındalık ve sosyal gelişimlerine destek vermeye çalıştık.  Çocuklarımız için yaptığımız çalışmalarla Avrupa’daki belediyeler zincirine üye olup ödül aldık. Çocuk Dostu Şehir unvanını kazandık. Bizim bu çalışmalarımız sadece Türkiye’de değil Avrupa’da da örnek alınıyor.

 

HAKLARINIZI BİLİRSENİZ KORUYABİLİRSİNİZ

 

Sizlerin haklarınızı öğrenmenizi istiyoruz. Haklarınızı bilirseniz haklarınızı koruyabilirsiniz. Çocuklar kendine has özellikleri olan bireylerdir. Onlarında kendilerine has, duyguları, düşünceleri, planları, yaşamları vardır. Her ne kadar öyle görülse de çocuklar büyüklerinin minyatürleri değildir. Biz, sizlerin bireyselleşmenize ve kendi tarzınızla yaşamanıza imkan sağlamaya çalışıyor hem de size herhangi bir yönden zarar gelmemeniz için uğraşıyoruz.

 

HAKKINIZ ÇİĞNENİRSE BANA HABER VERİN

 

Biri sizin hakkınızı çiğnerse hemen belediyemize hatta bana haber verin. Çocuk Hakları Masamıza gelerek, telefonla ve internetle bize ulaşabilirsiniz. Okullarınızdaki öğretmenleriniz ve okul müdürleriniz aracılığıyla bize ulaşabilirsiniz.  Bizler, çocuğuna Atasına çok önem veren bir milletiz. Bizim inancımızda geleneğimizde, göreneğimizde bize emredilen, küçükleri sevmek ve büyükleri saymak vardır. 

 

CUMHURBAŞKANIMIZ EMREDİYOR, BİZ YAPIYORUZ

 

Çok çalışın ki geleceğin doktorları, mühendisleri, öğretmenleri ve belediye başkanları sizler olun. Recep Tayyip Erdoğan gibi çocukları çok seven bir Cumhurbaşkanımız var. O bize emrediyor bizde yapıyoruz.  Sizler için daha güzel şeyler yapacağız. Sizleri yetiştirip, vatanımıza kazandırdıkları için ailelerinize 

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99