Başkan Karaosmanoğlu,AK Parti İl Başkanları toplantısına katıldı

Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, AK Parti Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkanlığı’nın düzenlediği Büyükşehir ve İl Belediye Başkanları değerlendirme toplantısının yanı sıra AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım’ın katılımlarıyla yapılan 113. Genişletilmiş İl Başkanları toplantısına da katıldı.

Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, AK Parti Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkanlığı’nın düzenlediği Büyükşehir ve İl Belediye Başkanları değerlendirme toplantısının yanı sıra AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım’ın katılımlarıyla yapılan 113. Genişletilmiş İl Başkanları toplantısına da katıldı.

 

GÜNDEME İLİŞKİN KONULAR DEĞERLENDİRİLDİ
AK Parti Genel Merkezinde gerçekleştirilen Büyükşehir ve İl Belediye Başkanları toplantısına, AK Parti Yerel Yönetimler Genel Başkan Yardımcısı Erol Kaya toplantıya başkanlık yaptı. Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nun da hazır bulunduğu toplantıda yerel yönetimlerin ortaya koyduğu hizmetler ve genel konularda istişareler yapıldı. Bunun yanı sıra illerde ki mevcut yatırımlarda masaya yatırıldı.

 

GENİŞLETİLMİŞ İL BAŞKANLARI TOPLANTISINA DA KATILDI
Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, ayrıca AK Parti Genel Başbakanı ve Başbakan Binali Yıldırım’ın da bir konuşma gerçekleştirdiği 113. Genişletilmiş İl Başkanları toplantısına da katıldı. AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, Büyükşehir Başkan Vekili ve Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, İl Kadın Kolları Başkanı Serpil Yılmaz ile İl Gençlik Kolları Başkanı Emre Kahraman’ın da hazır bulunduğu toplantıda, Başbakan Binali Yıldırım gündeme dair bir konuşma yaptı. Başbakan Binali Yıldırım, "Türkiye üzerinde karanlık hesabı olanlar hiç ama hiç bizi sevmedi. Çünkü AK Parti, milletin makus tarihini adım adım değiştiriyor, onların karanlık hesaplarını tek tek bozuyor. Yüce milletimizden aldığımız aziz emanete tek gün bile gölge düşürmedik. AK Parti olarak milletin çelikten iradesini temsil ediyoruz. Bu yiğit millete yakışan yiğit siyaseti yaptık." dedi.

 

“79 MİLYON VATAN EVLADININ TAMAMINI TEMSİL EDİYORUZ
Yıldırım, Parti genel merkezinde düzenlenen 113. Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'nda yaptığı konuşmasının devamında, AK Parti kadrolarının Türkiye'nin umudu, milletin kalkınma ve gelişme iradesinin sembolü olduğunu belirtti. Kurulduğu ilk günden bugüne Türkiye için yapılan hizmetlerden dolayı yol arkadaşlarına teşekkür eden Başbakan Yıldırım, periyodik olarak düzenledikleri bu toplantıların siyasi gelenekte başka örneği bulunmayan çok özel bir anlam taşıdığını kaydetti. Yapılan toplantıların hem parti içinde birliği hem de ülke bütünlüğünü temsil ettiğini ifade eden Yıldırım, bu çatı altında bir tek insanı dışarıda bırakmaksızın, 79 milyon vatan evladının tamamının temsil edildiğini bildirdi.

 

TÜRKİYE’NİN BÜTÜN RENKLERİ AK PARTİ SİYASETİNDEDİR
Toplantının yapıldığı genel merkezin, yalnızca partinin işlerinin yürütüldüğü sıradan bir yer değil, Anadolu insanının siyasetteki baba ocağı olduğunu vurgulayan Başbakan Binali Yıldırım, "Türkiye'de bütün diğer partiler oy dağılımında belli bölgelere hitap ediyor. Halbuki AK Parti siyaseti bölgeler üstüdür. İnsanı merkeze alan, kucaklayıcı siyaset felsefemizde her bir vatandaşımız nasıl ki nazarımızda aynıysa bölgelerimiz de illerimiz de ilçelerimiz de köylerimiz de mahallelerimiz de bizim için aynıdır. Mühendis Mehmet bizim için ne kadar değerliyse, çiftçi Ahmet de aynı şekilde değerlidir. Karadeniz'in yaylasına hizmet götürmek ne kadar ehemmiyetliyse, Şırnak'ın mezrasına da aynı hizmeti götürmek bizim için o kadar önemlidir. Türkiye'nin her köşesi ve bütün renkleri AK Parti siyasetinde kendisini bulur." diye konuştu.

 

TÜRKİYE İÇİN ELİNİ TAŞIN ALTINA KOYAN KARDEŞLERİMİZLEYİZ
AK Parti'nin bugüne kadar girdiği bütün seçimlerde bu misyonun hakkını veren sonuçları almayı başardığını anımsatan Yıldırım, seçim tabloları incelendiğinde bu gerçeğin rakamsal ispatının rahatlıkla görülebileceğini aktardı. Başbakan Yıldırım, bu başarıda AK Parti davasına sadakatle bağlı olan her kişinin büyük emeği ve payı bulunduğunu, AK Parti'nin siyaset tarihine başlı başına zafer olarak geçen bütün başarılarında, teşkilatlarda görev alanların alın ve akıl terinin olduğunu vurguladı. AK Parti teşkilatlarının siyasi literatüre, yüreğini ortaya koyan, yiğit ve çalışkan insanlar olarak geçeceklerini belirten Yıldırım, şunları söyledi: "Bundan sonra da gayemiz, birlik ruhunu başarıyla temsil etmek, ülkemize aynı iştahla hizmet etmektir. Zümre ve bölge siyaseti yapanlar bu birlik ruhunu asla anlayamazlar. Bu salonda ülkemizin bütün bölgelerinden yol arkadaşlarımız var. Ali'nin Veli'nin çıkarları için değil, şu bölge bu bölge için değil, bizatihi Türkiye için elini taşın altına koyan kardeşlerimizle beraberiz.

 

ECDADOIN YOLUNDAYIZ
Başbakan Yıldırım, AK Parti'nin her vatandaşın derdini kendi derdi, her meselesini kendi meselesi olarak gördüğünü belirterek, "Bizim davamız Türkiye'nin sadece bugünlerine hizmet etmek değil, ülkemizin aynı zamanda geleceğini inşa etmektir." ifadesini kullandı. Bunun için ülkeyi geleceğe hazırlayan dev yatırımlara imza atmaya devam ettiklerini dile getiren Yıldırım, yıllardır bitirilemeyen Bolu Tüneli'ni tamamladıklarını, Marmaray gibi yüzyılın hayalini gerçeğe dönüştürdüklerini, kıtaları denizin altından birleştirdiklerini aktardı. Fatih Sultan Mehmet'in İstanbul'un fethi sırasında gemileri karadan denize indirdiğini anımsatan Yıldırım, "Onun torunları Tayyip Erdoğan ve arkadaşları da trenleri ve arabaları denizin altından geçirerek ecdadının yolunda olduğunu gösterdi." dedi.

 

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99