“Kandıra Belediyesinden Diyabete Yönelik Bilinçlendirme Programı”

Kandıra Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü , kültür sanat etkinlikleri kapsamında M. Kazım Dinç Devlet Hastanesi işbirliği ile diyabete dikkat çekmek ve farkındalık yaratmak amacıyla “Şeker Yemiyorum, Şekeri Yeniyorum” adlı seminer düzenlendi.

9-15 Kasım Diyabet Farkındalık Haftası dolayısıyla, kapsamında M. Kazım Dinç Devlet Hastanesi işbirliği ile “Şeker Yemiyorum, Şekeri Yeniyorum” adlı seminer Turan Güneş Kültür Merkezinde gerçekleştirildi.

Kandıra Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğünün düzenlediği aylık kültür sanat etkinlikleri kapsamında düzenlenen seminere M. Kazım Dinç Kandıra Devlet Hastanesi Başhekimi Şeref Kasımoğlu, Kandıra Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Muhammet Açıkgöz, Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Hilal Azaklı, diyabet hastaları ve vatandaşlar katılım sağladı.

 

Yapılan seminerde şeker (diyabet) hastalığının vücuttaki ilk aşamalarını anlatan uzmanlar, neleri tüketeceğimizi ve yaşamımızda dikkat etmemiz gereken noktalara değinerek şekersiz yaşamanın mümkün olduğunu, vücuda alınan gıdalarda yeterince şekerin bulunduğunu ifade etti.

 

İş temposunun yoğunluğu nedeniyle programa katılamayan Kandıra Belediye Başkanı Ünal Köken, şeker (diyabet) hastalığı konusunda bilinçli bir şekilde hareket edersek sağlığımızı kontrol altına almamız daha kolay olur şeklinde konuştu. Kandıra Belediyesi olarak vatandaşlarımız için düzenlediğimiz program seminerlerimizde öncelikli hedefimiz sağlıklı ve bilinçli bir toplum oluşturmak diyen Başkan Köken, sağlığı tehdit eden hiçbir faktörü göz ardı etmeden yaşamak gerektiğini belirtti.

 

Seminerin ardından Turan Güneş Kültür Merkezinde kurulan standlardavatandaşların kan ve şeker ölçümleri yapıldı. Düzenlenen etkinliğe vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

 

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99