Kamer Öncel Anadolu Sağlık Meslek Lisesi’nde Sağlık Söyleşisi

Konak Hastaneleri İzmit, 11 Kasım Cuma günü “Beslenme Dostu” Kamer Öncel Anadolu Sağlık Meslek Lisesi’nde, Kartepe Belediyesi ile ortaklaşa düzenlediği sağlık söyleşisi ile geleceğin hemşireleri için Mesleki Gelişim ve Kariyer Yolu, Sağlıklı Beslenme, Sınav Kaygısı ve Kişisel Farkındalık oturumları gerçekleştirirken Organ Bağışı konusunda da bilgilendirme yaptı

Konak Hastaneleri İzmit; Kartepe Belediyesi ile ortaklaşa düzenlediği etkinliklerle, geleceğin hemşirelerini desteklemeye ve mesleki gelişimlerini sağlamaya yönelik çalışmalarına devam ediyor.

 

11 Kasım Cuma günü Kartepe Kamer Öncel Sağlık Meslek Lisesi’nde düzenlenen sağlık söyleşisi kapsamında 3 ayrı konu başlığı ve sunumu üzerinden oturumlar düzenlendi. Sunumlarda Konak Hastanesi Hemşirelik Hizmetleri tarafından Organ bağışı ile ilgili de bilgilendirme yapıldı.

 

Oturumun ilk konuşmacısı Konak Hastaneleri İzmit Hemşirelik Hizmetleri Müdürü Türkan Arslan Eren, Hemşirelik Hizmetleri Süreçleri başlığı altında meslek liselerinden mezun olacak geleceğin hemşirelerine mezun olduktan sonra Konak Hastanesi’nde işe başlama süreçleri, çalışma alanları, kariyer yolu konusunda tanıtım yaptı.

 

Oturumun ikinci konuşmacısı Uzm. Psk. Angela L. Örge ise Sınav ve Meslek Seçimi Kaygısı başlığı altında geleceğini planlayan hemşire adaylarına hedeflerini belirlemekte sıkıntı yaşamamaları ve başarılı bir kariyerin ipuçlarını benimseyebilmeleri için gerekli bilgiler verdi.

 

Oturumun son konuşmacısı ise Diyetisyen Nurcan Bıçakcı Kahveci oldu. Yeni Nesil Beslenme Alışkanlıkları ve Sağlıklı Beslenme başlığı altında konuşma yapan Kahveci,

okul başarısını arttırmak için sağlıklı ve dengeli beslenmenin önemine ve gençlerde görülen yanlış beslenme alışkanlıklarını düzeltmek için önemli noktaları genç hemşire adayları ile paylaştı.

 

Karmek ve Kadın Spor Merkezleri Birim Sorumlusu Nurdan Köksal, Konak Hastaneleri İzmit Kurumsal İletişim ve Pazarlama Sorumlusu Hazan Taştaner, Konak Hastaneleri İzmit Kurumsal İletişim ve Pazarlama Uzmanı Melek Acar’ ın öncülüğünde gerçekleşen Sağlık Söyleşisi’ ne, Kartepe Belediye Başkan Yardımcısı Abdullah Yılmaz da katılım sağlayarak Kamer Öncel Anadolu Sağlık Meslek Lisesi’nin, Kocaeli’nin önde gelen devlet okullarından biri olduğunu belirtti. Kartepe Belediyesi, sağlıklı beslenmenin altını çizmek amacıyla öğretmen, öğrenci ve tüm okul çalışanlarına meyve ikramı yaptı.

 

Okul Müdür Vekili Esma ATAK kapanış konuşmasında okulda yaptıkları projeler hakkında bilgilendirme yaparken, Konak Hastaneleri İzmit ve Kartepe Belediyesi’ ne teşekkür etti.

 

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99