DOĞAN, ATATÜRK’Ü SEVMEK LAFLA OLMAZ

İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, okul ziyaretlerine devam ediyor. Başkan Doğan, Yahya Kaptan Mahallesi’nde bulunan 24 Kasım Anadolu Lisesi’ni ziyaret ederek, öğretmen ve öğrencilerle görüştü.

İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, okul ziyaretlerine devam ediyor. Başkan Doğan, Yahya Kaptan Mahallesi’nde bulunan 24 Kasım Anadolu Lisesi’ni ziyaret ederek, öğretmen ve öğrencilerle görüştü.

 

Okul Müdürü Yahya Öztürk, öğretmen ve öğrenciler tarafından karşılanan Başkan Doğan, Atatürk’ün ölüm yıl dönümü nedeniyle düzenlenen etkinliğe de katıldı. Okulun müzik grubunca seslendirilen Atatürk’ün sevdiği şarkıları da dinleyen Doğan yaptığı konuşmada” Cumhuriyetimizin kurucusu yüce önder Mustafa Kemal Atatürk’ü bir kez daha rahmet ve minnetle anıyoruz. Türk milleti, sayısız devlet kurmuştur.

 

Kurduğumuz bu devletlerden bazıları dünyayı yönetmiştir. Silah arkadaşları ve Anadolu halkıyla ülkeyi düşmandan kurtarıp Cumhuriyeti kuran Mustafa kemal Atatürk’e minnettarız.  Onun gösterdiği hedeflere ulaşmak için çok çalışacağız. Atatürk’ü sevmek lafla olmaz. Asıl sevgi onun gösterdiği hedeflere gidecek çalışmalar yapmaktır. Mustafa Kemal Atatürk’ün gösterdiği çizgide ülkemizi, milletimizi, bayrağımızı daha yükseklere çıkarmak, çağdaş medeniyetler seviyesini geçmek en büyük hedefimizdir” dedi.

 

ÖĞRENCİLERE TAVSİYELER

 

 Doğan, geleceğimizi emanet edeceğimiz gençlerin daha donanımlı ve bilgili olmaları için çalıştıklarını da ifade ederek öğrencilere önemli tavsiyelerde bulundu. Başkan Doğan” sağlığımıza dikkat edeceğiz, uykumuzu iyi alacağız, geç yatmayacağız, beslenmemize dikkat edeceğiz. Ders sadece matematik, kimya fizik değil. Kitap okuyun, şiir yazın. Matematikteki başarıyı arttırmak için sanatsal etkinlikler gerekli. Kendinizi iyi yetiştirin. Çalışmadan hiçbir şey olmaz. Çalışmaktan da zarar gelmez. Çalışmayı sevin. Sabırlı olun. Bazen her şey hemen olmaz. Başarı ile başarısızlık arasındaki en büyük fark, başarı kendisini çok isteyene gidiyor, çok isteyin ve istemeye devam edin ” şeklinde konuştu.

 

GENÇLERE GÜVENİYORUZ

 

Başkan Doğan, konuşmasını şöyle sürdürdü.”  15 Temmuz oldu, herkes evinden kalktı gitti. Demokrasi için, memleketimiz için, cumhuriyetimiz için insanlar kendi canlarını verdiler. Tankın karşısına geçtiler ve şehit oldular. Onlar bu mücadeleyi vermeselerdi, Çanakkale’de o mücadele verilmeseydi, Kurtuluş Savaşı’nda o mücadele verilmeseydi biz bugün buralarda olmazdık. Türk milletinin en büyük özelliği de bu. Ben gençlerimize güveniyorum. Çocuklarımız pırıl pırıl. Bu vatan uğruna, bu bayrak uğruna canını feda eden herkese minnettarız. Daha yeni bir kaymakamımız şehit oldu. Ülkesine, bizlere hizmet ediyordu. Bizler de gerektiği zaman şehit oluruz. İnşallah cumhuriyetimiz bayrağımız vatanımız, ezanımız ilelebet var olacak.” 

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99