CUMHURBAŞKANI TALİMAT VERDİ İLAÇLARDAN PARA ALMAYIN

KESİNLİKLE ÜCRET ALMAMAMIZ GEREKİR Erdoğan ayrıca, yurt dışından gelen ilaçlardan bile ücret alınmaması gerektiğini ifade etti.

KESİNLİKLE ÜCRET ALMAMAMIZ GEREKİR

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'nin sağlık konusunda geldiği noktaya değinirken, ilaçlardan ücret alınmaması gerektiğini söyledi.

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul'da Academic Hospital'in açılışında konuşma yaptı. Buradaki açıklamasında şehir hastanesi hayalinden bahseden Erdoğan, 30 büyükşehre bu hastanelerden kurmayı planladıklarını belirtti. Erdoğan, şöyle konuştu:

 

Erdoğan ayrıca, yurt dışından gelen ilaçlardan bile ücret alınmaması gerektiğini ifade etti. Bu konuyu Başbakan Binali Yıldırım ve Sağlık Bakanı Recep Akdağ'a aktardığını belirten Erdoğan, şunları söyledi:

"Geçen Başbakanımız ve Sağlık Bakanımızla konuştuk. Dedim ki bakın kesinlikle, kanser dahi, ilaçları nereden gelirse gelsin, bunlardan kesinlikle ücret almamamız gerekir. Biz kalkıp denizi aşacağız, gelip derede boğulacağız. Böyle bir şey olmaz. İnsan hayatı bizim için bu kadar önemli. Hassas olalım, buralarda suistimale fırsat vermeyelim."

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99