KONAK HASTANELERİ GÜCÜNE GÜÇ KATTI

Konak Hastaneleri İzmit, kalp sağlığı dalında kadrosuna kattığı iki önemli hekim ile yoluna emin adımlarla ilerliyor. 4 Kasım 2016 tarihinde Beytül Kebap’ da yapılan basın toplantısı ile kalp sağlığı kadrosuna katılan Kalp Damar Cerrahı Doç. Dr. Fuat Büyükbayrak ile Kardiyolog Uzm. Dr. Hasan Çağlayan Kandemir kamuoyuna tanıtıldı.

Konak Hastaneleri İzmit, kalp sağlığı dalında kadrosuna kattığı iki önemli hekim ile yoluna emin adımlarla ilerliyor. 4 Kasım 2016 tarihinde Beytül Kebap’ da yapılan basın toplantısı ile kalp sağlığı kadrosuna katılan Kalp Damar Cerrahı Doç. Dr. Fuat Büyükbayrak ile Kardiyolog Uzm. Dr. Hasan Çağlayan Kandemir kamuoyuna tanıtıldı.

 

Konak Hastaneleri Yönetim Kurulu Başkanı Op. Dr. Kazım Gündoğdu, Konak Hastaneleri Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Op. Dr. Metin Göklü ve Konak Hastaneleri İzmit Tıbbi Direktörü Uzm. Dr. Özlem Bilgin ev sahipliğinde gerçekleştirilen basın toplantısında Konak Hastaneleri’ne katılan doktorlarla ilgili ayrıntılı bilgi verilirken 2017 yılı için Konak Hastaneleri’nin sağlık vizyonu ve yatırımları konusunda bilgi aktarıldı.

 

Toplantıda konuşan Konak Hastaneleri Yönetim Kurulu Başkanı Op. Dr. Kazım Gündoğdu, bünyelerine katılan doktorların Konak Hastanelerinin gücüne güç kattığını belirtti. 2016 yılının Konak Hastaneleri için bir başarı hikayesi olduğunu belirten Gündoğdu şöyle konuştu: “ 2016 yılında İzmit Hastanemiz başta olmak üzere Gebze Hastanemiz ve Sakarya Sağlık Merkezimizle hedeflerimizin üzerinde başarı gösterdik.

 

Tüm hastanelerimizde tıbbi kadro, ekipman ve entelektüel gelişimlerimize hız verdik. Biliyorsunuz ki kalp sağlığı Kardiyoloji polikliniklerinden başlayıp KVC Yoğun Bakım ünitelerine kadar çok uzun ve meşakkatli süreçleri kapsamaktadır. Bu noktada hastalarımızın hastanemiz kapısından içeri girip şifa ile taburcu oldukları ana kadar Kvc Hemşirelerimiz, Anjıo Hemşirelerimiz, Anjıo Teknisyenlerimiz, Perfüzyonistimiz, Anestezi Teknisyenlerimiz ve hasta bakım personellerimiz ile Kardiyoloji ve Kvc Hekimlerimizle omuz omuza çalışmakta, ekip ruhu ile hastalarını tedavi etmektedirler. Her bir sağlık personelimizin her hastamız üzerindeki emeği yadsınamaz bir gerçektir.

 

Bugün de, Kalp Damar Cerrahı Op. Dr. Ergül Öğredik, Kardiyolog Uzm. Dr. Selçuk Başcıl ve Anestezi Uzmanı Dr. Kenan Kırdar ile beraber yürüdüğümüz ve sayısız başarılara imza atan Kalp Sağlığı Ekibi’mize, çok değerli iki hekim arkadaşımızı daha kattık. Ekibin Konak Hastanelerinin güçlü kaslarından biri olan” Kalp Sağlığı “dalında, Bölgesinde önemli bir fark yaratacağına canı gönülden inanıyorum”.

 

Konak Hastaneleri Adapazarı’nın da bu ay içinde açılacağını ifade eden Gündoğdu, Sakarya Hastanesi’ nin, Konak Hastaneleri’ nin büyüyen kurumsal kimliğinin ve sağlık vizyonunun zirvesi olacağını ifade etti.

Konak Hastaneleri Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Op. Dr. Metin Göklü ise yaptığı konuşmada Türk sağlık sisteminin son yıllarda kazandığı büyük ivme ile beraber Konak Hastaneleri’nin de vizyonunu büyüttüklerini belirterek sözlerini şöyle sürdürdü: “ Kuruluşumuzla başlayan halkımız için kaliteli ve güven verici hizmet vizyonumuzu genç ve akademik kadro yapımız ve modern hastane altyapımızla daha ileri taşıyoruz. Kalp sağlığı başta olmak üzere tüm dallarda 2016 yılında önemli başarılar elde ettik. Kalp sağlığı tüm Dünya’da en kritik ve ölüm oranı en yüksek sağlık dalı. Aramıza katılan bu değerli hekim arkadaşlarımız Konak Hastaneleri’ nin marka gücü ve vizyonunu sahiplenerek bizimle beraber yürümeyi kabul ettiler. Kendilerine güvenimiz tam. Konak Hastaneleri olarak ülkemiz ve milletimiz için var gücümüzle çalışmaya devam ediyoruz”

 

KONAK HASTANELERİ YENİ KATILAN DOKTORLARIN KISA ÖZGEÇMİŞLERİ:

Kalp Damar Cerrahı, Doç. Dr. Fuat BÜYÜKBAYRAK:
1996 yılında Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun olan Büyükbayrak, 1993-1998 yılları arasında İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesinde Kalp Damar Cerrahisi Uzmanlık eğitimini aldı. 1994 yılında İngiltere’de Komplex Konjenital Kalp Cerrahisi Eğitimi, 1996 yılında ise Amerika’da Konjenital ve Erişkin Kalp Cerrahisi Eğitimini de tecrübelerine katan Büyükbayrak, 2014 yılında Kartal Koşuyolu Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Kalp Damar Cerrahisi Kliniği’nde yaptığı çalışmalarla Doçentlik ünvanını aldı.

 

2015 yılında MDS hastasına yaptığı operasyonla dünya tıp literatürüne yedinci vakayı kazandıran Doç. Dr. Fuat Büyükbayrak Türkiye’nin alanında önemli doktorlarından biri.

Kardiyolog Uzm. Dr. Hasan Çağlayan KANDEMİR:
1980 yılında Datça’da doğan Kandemir, Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesini bitirdi. Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Kardiyoloji Ana Bilim Dalı’nda uzmanlığını alan Kandemir, geçen ay itibariyle Konak Hastanelerinde görev yapmaya başladı.

 

Özel Konak Hastaneleri Hakkında

1995 yılında İzmit'te kurulan Konak Hastaneleri, sahip olduğu seçkin kadrosu ile dünya standartlarında hizmet veren A Sınıfı bir hastanedir. Yatırımlarını günden güne genişleten Konak Sağlık Grubu 2013 yılında bünyesine kattığı Gebze Tıp Merkezi'ni 2015 yılında A Sınıf hastane Özel Gebze Konak Hastanesi olarak hizmete aldı. 2014 yılında hizmete giren Gölcük Aile Konak Hastanesi ile yapmış olduğu aynı yıl Sakarya’ da bünyesine kattığı Konak Tıp Merkezi ile 2016 yılında 4. büyük hastanesi olan Özel Sakarya Konak Hastanesi’nin açılışı için hazırlanmaktadır.
Bina yatırımlarının yanı sıra hasta odaklı yaklaşımı, seçkin hekim kadrosu, sağlık personeli, tıbbi altyapısı, teknolojisi ve hizmet kalitesi ile yenilikler getiren Konak Sağlık Gurubu 128 Kesit BT Koroner (Sanal) Anjiyo ve Kolon Hidroterapi, Uyku Laboratuvarı, Kardiyak Rehabilitasyon, Çocuk Cerrahisi, Trans Manyetik Stimulasyon (TMS), Alerji Hastalıkları Tedavisi, Hilterapi gibi hizmetleri de verebilmektedir. 15000 m2 kapalı alana sahip Konak Hastanesi, 2015 Mart ayında hizmete giren Kocaeli'nin ilk özel Tüp Bebek Ünitesi ile sağlığın daima yanında olmaya devam ediyor.
.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99