TIBBİ VE AROMATİK BİTKİLER BAHÇESİ İZMİT’TE AÇILDI.

İzmit Belediyesi tarafından yapılan Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Bahçesi düzenlenen törenle vatandaşların hizmetine açıldı. İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan’ın ev sahipliğinde gerçekleşen açılış törenine kardeş belediye protokolü imzalamak için şehrimize gelen Kayseri Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar ve heyeti, AK Parti İzmit İlçe Başkanı Ali Korkmaz, İzmit İlçe Kadın Kolları Başkanı Aysel Demirtaş, Gençlik Kolları Başkanı Volkan Bozkır, Belediye Meclis üyeleri, Ziraat Odası Başkanı Yusuf Karaarslan, Tema Vakfı yöneticileri ve öğrencileri, Sivil Toplum Kuruluşları, Muhtarlar ve öğrenciler katıldı.

ÇOCUKLARA KATKISINA DİKKAT EDİYORUZ

 

Yenişehir Mahallesi Demokrasi Bulvarı Konak Sokak’ta yaklaşık 2000 metrekarelik alanda oluşturulan parkın açılışında konuşan Başkan Doğan “ biz İzmit Belediyesi olarak çocuk dostu bir belediyeyiz. Çocuklarımız için sayısız proje gerçekleştirdik, gerçekleştirmeye de devam ediyoruz. Projelerimizi yaparken vatandaşlarımıza sağlayacağı katkıyla birlikte özellikle çocuklarımıza sağlayacağı faydayı dikkate alıyoruz.

 

TEK AMACIMIZ ÇOCUKLARIN İYİ KOŞULLARDA YETİŞMESİ

 

Tek amacımız çocuklarımızın bizden daha iyi koşullarda yetişmesidir. Onlar bizim yaşadığımız yoklukları yaşamasınlar istiyoruz. Okulları bizim dönemimizden çok daha iyi olsun diye çalışıyoruz. Belediye başkanlığım döneminde her fırsatta okullarımızı ziyaret ediyorum. 2003 yılında Milletvekilliği döneminde de sık sık okulları gezer, onların isteklerini dinlerdim. O dönemde beni gören idareci ve öğretmenler ‘başkanım okulumuzda bir tane tepegöz var bir tane daha bize temin eder misiniz’ derken şimdi ise okullarımızda akıllı tahtalar, bilgisayar sınıfları var.

 

SAVUNMA BÜTÇESİNİN ÖNE GEÇTİ

 

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan göreve geldiği ilk günden itibaren ülkemizde eğitim ilk sırada yer aldı. Cumhuriyet tarihinde ilk defa eğitim bütçesi savunma bütçesinin önüne geçti. Cumhurbaşkanımızla birlikte okullarımızda bir dönüşüm başladı. O 70 kişilik sınıflar artık en fazla 24 kişilik sınıflara dönüştü. Belediyeler olarak bizlerde, bu tür özel çalışma ve düzenlemelerle çocuklarımızın günlük gelişmelerine katkı sağlarken diğer taraftan da gelecekte güçlü bireyler olmalarına çalışıyoruz.

 

KLASİK BELEDİYECİLİĞİN ÖTESİNDE

 

Bizim hedefimiz gelecekte sağlığıyla, eğitimiyle, donanımlarıyla cumhuriyetine, vatanına, milletine bayrağına ve tabi ki dinine sahip çıkacak ve onların teminatı olacak güzel nesiller yetiştirmektir. Klasik belediyeciliğin ötesinde sosyal belediyecilik çalışmalarımızı birer birer hayata geçiriyoruz. Bu parkımızın hayata geçmesinde emeği gecen herkese teşekkürler. Umut ediyorum ki Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Bahçemiz çocuklarımızın tıbbi bilgilerinde başka bir ufuk açar” şeklinde konuştu.

 

BİTKİ AÇIKHAVA MÜZESİ

 

64 adet farklı cins bitkinin dikiminin yapıldı parkta sadece bitki üretimi olmayıp, bitki gösteri alanı, peyzaj düzenlemesi de yer alıyor. Yanlarında bitkilerin kimlik bilgileri bulunuyor. Parkın içerisinde bulunan rüzgârgülü aylara göre rüzgârların isimlerini ve yönlerini gösterirken o aylarda yaşan hava olayları da anlatılıyor. Park, aynı zamanda bir bitki açık hava müzesi özelliği de taşıyor

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99