ALİYA, FOTOĞRAF SERGİSİNE BÜYÜK İLGİ

ALİYA, FOTOĞRAF SERGİSİNE BÜYÜK İLGİ İzmit Belediyesi ile kısa adı KİHMED olan Kocaeli İmam Hatip Lisesi Mezunları Derneği ortaklığında Bosna-Hersek’in efsanevi lideri Aliya İzzetbegoviç’in hayatından kesitlerin yer aldığı fotoğraf sergisi açıldı.

ALİYA, FOTOĞRAF SERGİSİNE BÜYÜK İLGİ

İzmit Belediyesi ile kısa adı KİHMED olan Kocaeli İmam Hatip Lisesi Mezunları Derneği ortaklığında
Bosna-Hersek’in efsanevi lideri Aliya İzzetbegoviç’in hayatından kesitlerin yer aldığı fotoğraf sergisi açıldı.
Yunus Emre Kültür Merkezi’ndeki Aliya Fotoğraf Sergisinin açılışına İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, AK Parti İzmit İlçe Başkanı Ali Korkmaz, İl Müftüsü Yusuf Doğan, KİHMED Başkanı Sebahattin Yamak, İzmit İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Akmanşen, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluş başkan ve yöneticileriyle vatandaşlar katıldı.

 

YAPTIKLARINI UNUTMAYACAĞIZ

21 fotoğrafın yer aldığı serginin açılışında konuşan İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, “burada sadece bir fotoğraf sergisi açmıyoruz. Bir fotoğrafa baktığımızda sadece gördüğümüzü değil, hatırlarımızı, bizde uyandırdığı duyguları ve bir insanın bir milletin kurtuluşunda nasıl katkılar sağlar, nasıl tek başına mücadeleyi sürekler bunu görmekteyiz. Bosna gönül coğrafyamızdan biridir. Oralarda Atalarımız çok güzel işler yaptılar. Bir dönem Dünyaya Avrupa’ya Hakkı, hukuku, insanlığı, medeniyeti getirdiler. Ne yapsalar etseler de Atalarımızın bu izlerini kapatamazlar. Bizler onların torunlarıyız. Aliya İzzetbegoviç de onların torunlarından biriydi. Aliya, tüm Avrupa’nın Dünyanın, insan hakları, demokrasi havarisi kesilen ülkelerin gözleri önünde bir milletin yok olma mücadelesinin en önde gelen sancaktarı oldu. Kahramanca, yiğitçe, kendi üzerine düşeni yaptı. Bizler, O’nun hem milleti hem de İslam Alemi için yaptıkları mücadeleyi unutmayacağız. Her zaman kendisini minnetle anacağız. Bosna’da verilen mücadele iki farklı ırkın ya da milletin kavgasından çok, aslında İslam’a yapılan bir Haçlı seferinden farklı değildir. Haçlı seferleri İslam var olduğundan beri hep oldu. Dünya var olduğu sürece de olmaya devam edeceğe benziyor. Aliya İzzetbegovaiç’in “onlar, öldürerek bizleri yok etmeye çalışıyorlar.

 

BOSNA BİZE EMANET

Onlar bilmiyorlar ki biz sadece tohumlarız” sözleri çok önemli bir mesaj vermektedir. Biz biliyoruz ki, bu mücadele Türkiye ve Türk milleti ne kadar güçlü olursa, oralardaki mücadelelerde o kadar başarılı olacaktır. Rahmetli Aliyva, son nefesini vermeden önce milletini dünya lideri olan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a teslim etti. Bosna bizlere emanet. Bosna’da pişmaniye festivali yaptık. Mostar Köprüsünde mehteranımız marşlar çaldı. Türkiye güçlü oldukça, biz elimizi kulağımızı Bosna’dan çekmedikçe orada ezanlarımız da okunmaya devam edecek, mehteran da marşlar çalacak, bayrağımız da dalgalanmaya devam edecektir. Yurt dışındaki en büyük projelerimizden birini Travnik’te yaptık. Mesire yeri, açık spor alanının açılışını yakında açacağız. Bu tür etkinlikleri hem Ata yadigarlarına, hem de geçmişte emeği olanlara vefa gösterme açısından çok önemsiyoruz” şeklinde konuştu.
Konuşmaların ardından serginin açılışı yapıldı.

 

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99