YARHİSAR MÜZE GEMİ GÖLCÜK HALKINA ARMAĞAN EDİLDİ.

Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, Yarhisar Müze Gemisi’nin Gölcük Belediyesine devriyle ilgili protokole imza attı.

İmzalanan Protokolle, 27 Ekim 2006 tarihinde törenle açılışı yapılarak Gölcük Belediyesi Yarhisar Müze Gemisi olarak Aralıksız 10 yıldır hizmet veren Yarhisar Gemisi, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı tarafından Gölcük Belediye Başkanlığına bedelsiz hibe edilerek ve Gölcük halkına emanet edildi.

Protokole imza atan Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş “Donanma kenti Gölcük’ümüzün Müze Gemisi

 

Yarhisar Gemimiz Deniz Kuvvetleri Komutanlığımız tarafından Gölcük Belediyesi’ne hibe edilmişti. Uzun yıllardır Kavaklı sahilimizde Müze Gemi olarak faaliyetini sürdürmekteydi. Bizde Müze Gemimizi Donanma kenti Gölcük’te yaşayan her bir bireyin ve çevre bölgelerden gelen insanlarımızın ziyaretine açarak tanıtımını yapmaktaydık. Bu anlamda Yarhisar Müze Gemimizin Gölcük Belediyesi’ne devrini sağlamak amacıyla protokole imzamızı attık. Bu anlamda Deniz Kuvvetleri Komutanlığımıza ve Donanma Komutanlığımıza teşekkür ediyorum. Bu Geminin bizlere devredilmesinden dolayı memnunuz ve onur duyuyoruz” dedi.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99