ÜNLÜ'YE CEYHAN'DAN CEVAP KOCAELİ BİZDEN SORULUR

AKP İl Başkanı Şemsettin Ceyhan parti binasında basın açıklaması yaptı. Ceyhan “Bir sene önce 7 Haziran seçimlerinin gölgesinde seçimlere gitmiştik. 61 yıl sonra bir partinin almış olduğu yüzde 61.5 aldık. Bizler AKP ailesi olarak 7 Haziran mesajını unutmadık unutmayacağız. Yaptığımız bütün çalışmaları aldığımız mesaj doğrultusunda yapmaya devam ediyoruz. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 93cü yılını kutladık. Örnek olacak bir şekilde 7 il başkanı bir araya geldik” dedi.

AKP İl Başkanı Şemsettin Ceyhan parti binasında basın açıklaması yaptı. Ceyhan “Bir sene önce 7 Haziran seçimlerinin gölgesinde seçimlere gitmiştik. 61 yıl sonra bir partinin almış olduğu yüzde 61.5 aldık. Bizler AKP ailesi olarak 7 Haziran mesajını unutmadık unutmayacağız. Yaptığımız bütün çalışmaları aldığımız mesaj doğrultusunda yapmaya devam ediyoruz. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 93cü yılını kutladık. Örnek olacak bir şekilde 7 il başkanı bir araya geldik” dedi.

 

CUMHURİYET YATARAK KORUNMUYOR

Bu sene törenlerin bitmesi sonrasında hep birlikte Cumhuriyet yürüyüşü yapıldı diyen Ceyhan “Birlik ve beraberliğimizi gösterdik. Kent adına ilklere vesile oluyoruz. Arada çatlak sesler gelmektedir. Bunlara kulak asmadık. Cumhuriyet yatarak korunmuyor. Gençlerimiz cumhuriyetin kendilerine emanet olduğunu bilerek yürüdüler. Gururlu bir yürüyüş oldu” açıklamasında bulundu.

 

PROJELER İL BAŞKANLARINA ANLATILDI

Kent hepimizindir diyen Ceyhan “Yerel de ve genel de sorumluluk bizdedir. hiç kimseyi önemsemek değildir. Aldığımız oyun ağırlığı ile çalışıyoruz. Bunun ağırlığı ile hareket ediyoruz. Diğer parti il başkanlarının fedakarlıklarını önemsiyoruz. Herkes fedakarlık göstermek durumundadır. KBB tarafından yapılan projeler sunum ile il başkanlarına anlatıldı. İki saat süren bir sunum oldu. O kadar saat bizlere yetmeyeceğini gördük. MİA başta olmak üzere istişareler devam edecektir” ifadelerini kullandı.

 

KOCAELİSPOR KONUŞULDU

Samimi bir toplantı yapıyoruz diyen Ceyhan “Bu durumu kabul edemeyen ayrık otlar vardır. Biz bunlara kulak asmıyoruz. Karşılıklı diyalog ile sorunlar ve çözüm önerileri alınmaktadır. Hep birlikte yapılan bir fedakarlıktır. Cengiz beyle Kocaelispor konusu görüşüldü. Kent Konut tarafından acil ödeme yapıldı. İkinci kritik viraj KEV Tesisi noktasında Cengiz bey sorumluluk aldı. Bu konuda elinden gelenin en iyisini yapacağına inanıyorum. Bizim durduğumuz nokta KEV Tesislerinin Kocaelispor devrinde pazarlık olamaz. Herkes fedakarlık yaparken KEV tesisi noktasında fedakarlık yapmalıdır” dedi.

 

2017 YATIRIMLAR HAZIR

Birinciliklerimiz devam ediyor diyen İl Başkanı Ceyhan “2017-18 yaklaşırken yerel hizmetlere daha fazla önem verilmektedir. Vaat edilen projelerin tamamlanması noktasında çalışmalar yapılıyor. İkinci turlarımız başlamıştır. 2017 yılında KBB tarafından yapılan veya destek gereken projeler planlanmaktadır. Kartepe’de dal-çık ve bazı tesisler noktasında KBB ile gereken görüşmeler yapıldı” açıklamasında bulundu.

 

2017 KASIM SONRASINDA TAKVİM BELİRLENİR

12 İlçe de STK temaslarımız devam ediyor diyen Ceyhan “Lastik-İş Sendikası Genel Başkanı Abdullah Karacan ile İstanbul’da görüşeceğim. Görüşmelerde kentte dair düşüncelerini alacağız. Kongre takvimi hakkında ötede beride bir şeyler dönüyor. Belirlenen bir takvim yoktur. 2017 Kasım sonrasında takvim belirlenebilir. Bu arada referandum yapılabilir. Bunu da göz ardı edilmemesi gerekiyor. Baskın kongre bizde olmaz. AKP koltuk değil dava hareketidir. Bu durum şahsım da olur başka birileri de olur. Kavga gürültü olmadan istişare ile süreç götürülecektir” ifadelerini kullandı.

 

DESTEK OLMAK

FETÖ terörle mücadele devam ediyor diyen Ceyhan “Sonuna kadar mücadelemiz devam edecektir. Terörle mücadelemiz devam ediyor. Mardin İl Başkanlığı’na saldırı oldu. CHP’ye silahlı saldırı oldu. Bu ortalığın karışması için yapılmaktadır. Gülten Kışanak tutuklanarak Kandıra nakledildi. Herkes bıraksın hukuk gerekeni yapar. Kimse bu süreci parti propagandasına döndürmesin. Bize düşen sürecin yürümesine destek olmaktır. Cumhuriyet Gazetesi olayını da aynı durumda değerlendiriyoruz. Bir kişinin gazeteci olması, siyasetçi olması il başkanı olması çıkıpta bu ülkede binlerce insanı şehit olmasına neden olan terör örgütüne destek olması haklı noktaya götürmez. Terörle bağlantısı olmayanlar hukuki süreç sonrasında belli olur. Sadece bir kişi gazeteci olduğundan niye içeri alıyorsunuz sorusu doğru değildir. kimsenin statüsü bu ülkeye bomba atmayı haklı göstermez” dedi.

 

KENTİN YÖNETİMİ AKP’DEDİR

Kimse terör örgütü savunuculuğa soyunmayacak diyen Ceyhan “Kimsenin statüsü yargıdan ve milletin birlik ve beraberliğinden üstün değildir. Terör örgütü savunuculuğuna soyunan kişiler emniyet ve hukuk ile karşı karşıya kalır” derken, MHP İl Başkanı Aydın Ünlü’nün ülkeyi MHP yönetiyor açıklaması hakkında Ceyhan “Aynı durumda Kocaeli’de görülmektedir. Herkesin görüşü alınmaktadır. Kentin yönetimi AKP’dedir. Yönetim sorumluluğu bizlerdedir. Bizim görüş almamız birlik ve beraberlik için taş koyma anlamına gelmektedir. Bahçeli’nin görüşlerinde de hükümetin ve diğer organların adım atma birlik ve beraberliğin göstergesidir. Ülkenin kalkınması için kim katkı verirse bu bizim için önemlidir. 79 Milyonun bir arada ülkeyi yönettiği bir duruma doğru gidiyoruz bu durum benimde hoşuma gitmektedir” açıklamasında bulund

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99