GÖLCÜK'TE “BARIŞÇIL BİREYDEN BARIŞÇIL TOPLUMA”

Gölcük Vizyon 2023 projesi kapsamında Gölcük Belediyesi’nin Gölcük Kent Konseyi ve Kocaeli Üniversitesi Eğitim Fakültesi ile birlikte gerçekleştirdiği “Barışçıl Bireyden Barışçıl Topluma Projesi” Şirinköy İlkokulunda başladı.

“BARIŞÇIL BİREYDEN BARIŞÇIL TOPLUMA”

 

Projesi İlk Çalışmalarını Şirinköy İlkokulunda Gerçekleştirdi

Projenin amacı; ilkokul 4. Sınıf öğrencilerinin günlük yaşamlarında öfke ve duygu yönetimi ile şiddet eğilimlerini azaltmak, empati becerilerini geliştirerek ayrımcılık eğilimlerini azaltmak ve böylece birbirlerine saygı duymalarını sağlayarak barışı içselleştirmektir.

 

Projenin içeriğinde; öğrencilerin farklılıklarının doğal olduğu bilinci yerleştirilmeye çalışılarak bu bilinci yerleştirme sürecinde empati yeteneği geliştirilmeye çalışılacaktır. Öğrenci merkezli etkinlik ve gruba dayalı etkinliklere yer verilerek barış, barış eğitimi ve önemi konuları üzerinde durulacaktır.

Eylül 2016 – Ocak 2017 tarihleri arasında, 10 hafta gerçekleştirilmesi planlanan projenin ilk gününde eğitmenler ile tanışılarak projenin açılışı gerçekleştirildi.

 

“Barışçıl Bireyden Barışçıl Topluma Projesi” ilk gününde proje yürütücüsü Doç. Dr. Soner POLAT tarafından 7 dördüncü sınıf öğretmenine projenin içeriğinden bahsedildi ve eğitmenler ile proje yürütücüleri arasında oryantasyon gerçekleştirildi.

 

Kocaeli üniversitesi Proje yürütücüsü; Doç. Dr. Soner Polat,
Gölcük Belediyesi Proje Yürütücüsü; Yüksel Karademir,
Gölcük Kent Konseyi Proje Yürütücüsü; Yard. Doç. Dr. Fahrettin Öveç, Bekir Tülü, Murat Yavuz

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99