KAMADER BİR ORGANİZASYONU DAHA BAŞARI İLE BİTİRDİ

Kartepe Belediyesi ile Kocaeli Amatör Olta Balıkçıları ve Doğal Hayatı Koruma Derneği'nin (KAMADER) ortaklaşa düzenlediği Sazan Balığı Tutma Yarışması, Sapanca Gölü’nün Kartepe Sapanca ve Serdivan Bölgelerinde tüm hızıyla devam ediyor.

Kartepe’de Sazan Kupası Sona Yaklaştı

 

Kartepe Belediyesi ile Kocaeli Amatör Olta Balıkçıları ve Doğal Hayatı Koruma Derneği'nin (KAMADER) ortaklaşa düzenlediği Sazan Balığı Tutma Yarışması, Sapanca Gölü’nün Kartepe Sapanca ve Serdivan Bölgelerinde tüm hızıyla devam ediyor.

 

TÜRKİYE REKORU KIRILDI

 

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının izniyle Sapanca Gölü'nde devam eden 10. Ulusal Sazan Balığı Tutma Yarışması'nın birinci günün sonunda Türkiye resmi yarışma rekoru olan 23,5 kilogram ağırlığında bir sazan balığı yakalandı.

 

İSTANBUL'LU GRUP 1. OLDU

 

Kocaeli Sportif Amatör Olta Balıkçıları ve Doğal Hayatı Koruma Derneğince (KAMADER) Kartepe Belediyesi ve Sapanca Belediyesinin katkılarıyla Sapanca Gölü’nde  gerçekleştirilen yarışmaya, İstanbul'dan katılan Fuat Hüdaverdi ve Mevlüt Küçükcici den oluşan Black Carp Team ekibi, yakaladıkları 23,5 kilogram ağırlığındaki balıkla ''En büyük balığı tutma''  kategorisinde birinciliği, aynı zamanda gece yarısı tutmuş oldukları 5.670 kg ve 15.400 kg’lık balıklarla toplamda 44.570 kg la “En çok balık” kategorisi birinciliğini elde ederek iki dalda birincilik sırasına yerleşti.

 

TOPLAMDA 45 TAKIM 200 YARIŞMACI

 

Organizasyona yurt içi ve dışından gelen 45 takımdan yaklaşık 200 yarışmacı katılırken, yarışmanın daha birinci gününde rekorların gelmesi ve geçen yılki yarışma boyunca yakalanan balık sayısına ilk günden ulaşması bu sene yarışmanın çok çekişmeli geçmesine sebep oluyor.

 

HÜSEYİN ÜZÜLMEZ'DEN TAM DESTEK

 

Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez de, amatör balıkçılığa gönül vermiş balıkçıları yarışmalar devam ederken ziyaret etti ve sportmence bir yarış olması için başarılar diledi. Doğanın korunması ve bu konudaki farkındalığın arttırılması adına çok önemli bir organizasyon olduğuna dikkat çeken Başkan Üzülmez, “Bunun yanı sıra ilçemizin tanıtımına  da katkı sağlıyor. Gönülden  destekliyor ve emek veren herkesi kutluyorum” dedi.

 

Heyecan dolu Sazan Balığı yarışması, 28 Ekim 2016 Cuma günü ödül töreniyle sona erecek.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99