ÜNİFORMA GİYİNCE DEĞİŞEN POLİSLER

Çarşamba günü Çocuk parkındaki bulunan Saraybahçe polis karakolunda alınan alınan güvenlik önlemlerini haber yapmak için gittim. Saraybahçe polis karakolu önünde yoğun güvenlik önlemlerini vardı.

Çarşamba günü Çocuk parkındaki bulunan Saraybahçe polis karakolunda alınan alınan güvenlik önlemlerini haber yapmak için gittim. Saraybahçe polis karakolu önünde yoğun güvenlik önlemlerini gerçekten çok ciddiydi.

 

Aynı anda gözaltına alınan öğrencilerin haberi içinde bir kaç fotoğraf almak istedim, kapıda bulunan bir memur arkadaş gayet kibar bir şekilde siz polismisiniz dedi , bende ona hayır gazeteciyim dedim.

Tamam dedi ve ekledi yalnız bariyerlerin dışından fotoğraf çekmenizi rica edicem. Bende bariyerlerin dışına geçerek fotoğraf çektim.

 

Daha bir kaç kare aldım almadım, külhanbeyli tavırlı, belli ki daha yeni mezun olmuş bir polis memuru yanıma geldi. Üslup aynı şu şekilde;

 

''Ne yapıyorsun burada'',

Bende ona gazeteciyim fotoğraf çekiyorum dedim,

 

Azarlama edasıyla , Çekemezsin çekil buradan diyerek beni uzaklaştırmak istedi. Bende kendisine biraz önceki polis arkadaşın bariyer dışından çekin uyarısına uyduğumu belirttim.

 

 

Polis arkadaş belliki üniformanın rahatlığıyla orada kendini kaybetti. Aynı külhanbey tavrı ile çekme yoksa kameranı alırım dedi

 

Ben bir vatandaş olarak her zaman söylediğimi tekrarlıyorum. Yeni polis arkadaşlar önce bu mesleğe uygunmu, psikolojisi yeterlimi bakılması lazım. Orada iki polis tavrı ile karşılaştım, birisi bizim TÜRK POLİSİ tavrı diğeri ise maalesef Amerikan polisi tavrı.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99