Bilgi Köprüsü Montessori çocukları oyun grubu ile tanışıyor

İlimizin çift dilli eğitimi uygulayan tek anaokulu olan Bilgi Köprüsü KIDS, 2016 2017 Eğitim Öğretim dönemiyle tam zamanlı İngilizce eğitiminin yanında ,Almanca branş dersleriyle hem anaokulu eğitimini hem de dil eğitimini eğlenceli ve eğitici bir şekilde çocuklara sunuyor.

BİLGİ KÖPRÜSÜ KIDS ANAOKULU’NDA, ÇOCUK OLMAK VARMIŞ

 

İlimizin çift dilli eğitimi uygulayan tek anaokulu olan Bilgi Köprüsü KIDS, 2016 2017 Eğitim Öğretim dönemiyle tam zamanlı İngilizce eğitiminin yanında ,Almanca branş dersleriyle hem anaokulu eğitimini hem de dil eğitimini eğlenceli ve eğitici bir şekilde çocuklara sunuyor.

 

HAFTA SONLARI DA FARKLI AKTİVİTELER VAR

 

Bir eğitim kurumu ile tanışmanın en güzel yolu olan hafta sonu oyun gruplarında bu yıl daha farklı uygulamalar sunan KIDS Anaokulu, ilk etkinliğini “ÇOCUK OLİMPİYATLARI “ile gerçekleştirdi.
Çoğunluğu geri dönüşüm maddelerinden oluşan maddelerden oluşan parkurlar okul bahçesinde hazırlandı.MEDDAH YAPIM eğitmeni AHMET AVNİ YILMAZ rehberliğinde beden koordinasyonu, nefes yönetimi, ince ve kalın motor gelişimi, dikkat gücünü geliştirme gibi amaçlara yönelik yarışmalar yapıldı. Çok eğlendikleri gözlenen miniklere ,parkurlarda velilerin de eşlik ettiği zevkli anlar yaşandı.

 

HAFTAYA “NAİF BEY “İLE BULUŞACAKLAR

 

29 Ekim cumartesi günü ise çocuklar NAİF BEY “ karekteri ile buluşacaklar. YETENEK SİZSİNİZ programından da tanıdıkları bu karekterde eğitmenleri GÖKHAN YILMAZER ağabeyileri onlara rehberlik yapacak . Önce ,dinleme, dinlediğini anlama hedefine yönelik kukla gösterisi izleyecekler. Sonra ,kendileri de atık malzemelerden faydalanarak kuklalarını yaratacaklar. Ailelerinin de katılacağı bu çalışma sonunda kendi kuklalarını konuşturarak ,düzgün cümleler kurmaya yönlendirilecekler.

 

OYUN ÇOCUKLARIN EN CİDDİ UĞRAŞIDIR

 

Okul Müdürü Fikret KAYA ,oyunun çocuk üzerindeki etkileri için” Çocuğun doğuştan getirmiş olduğu potansiyeli en üst düzeye çıkaracak ve bunu gösterebilmesini sağlayacak uyarıcılara ihtiyaç vardır. Bu uyarıcılar, çocuğun bedensel, zihinsel, sosyal ve duygusal gelişimini hızlandıracak ve destekleyecek her türlü doğal ve çevresel etmenlerden oluşur. Bunların yeterince sağlanamaması, ileriki yıllarda bunlar verilse bile, çocuğun eriştiği düzeyde eksiklikler görülebilir. Buna karşın erken yaşlarda NİTELİKLİ ve YETENEKLİ deneyimlerle elde edilen temel bilgi ve beceriler, bireyin daha sonraki öğrenmelerinde başarı sansını arttırmanın yanı sıra onun psikomotor duygusal ve sosyal hayatını olumlu yönde etkiler “dedi.Bu düşünce her hafta sonu için farklı aktiviteler planladıklarını belirten KAYA, Oyun çocuk için gerçek hayatın bir provası,paylaşımın ,grup içerisinde yer alabilmenin en güzel yolu olduğunu ifade etti.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99